دریل تهران تخریب
/ توسط تهران تخریب / ابزار ها / 0 نظر

آنچه باید درباره دریل، انواع آن و موارد استفاده از دریل بدانید

هنگامی که یک دریل را در نظر می گیرید، شاید تصور کنید که بسیار شبیه به یک اسلحه است. دریل ابزاری است که توسط آن می توان سوراخ های گرد ایجاد کرد. با استفاده از دریل همچنین می توان اتصالات را نیز محکم کرد. برخی از دریل ها دارای موتور می باشند که از عملکرد چکش نیز برخوردار هستند. دریل ها از لحاظ سرعت، قدرت و اندازه با هم متفاوت می باشند. برخی از آنها به صورت دستی کار می کنند که از محبوبیت کمتری برخوردار هستند، و بعضی دیگر نیز بدون سیم هستند و با باتری کار می کنند که این نوع دریل ها طرفداران بیشتری دارند. با ما تا انتهای مقاله آشنایی با دریل ها در تهران تخریب همراه باشید تا کاملتر دریل های و انواع آن را بررسی کنیم.

از دریل ها بیشتر در کارهای نجاری، فلزکاری، ساخت و ساز، ساخت ابزار ماشین، پروژه های ساختمانی و تاسیساتی استفاده می شود. دریل ها انواع مختلفی دارند که در اینجا درباره آنها توضیح می دهیم. یک نوع آن، دریل های معمولی می باشند که در جعبه ابزار یا کارگاه شما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. نوع دیگر آن، پرس دریل بالای نیمکت یا بنچ تاپ است که روی میز کار نصب می شود و نسبت به پرس دریل زمینی کمی متفاوت می باشد. در این نوع دریل، درایو به طور عمودی بالای یک سکو قرار گرفته است که می توان آن را تنظیم کرد. این ابزار در فعالیت های کارگاهی کاربرد زیادی دارد، زیرا می توان بیت های آن را برای اره های سوراخ دار یا سایر لوازم جانبی تعویض کرد.

 

هنگامی که یک دریل را در نظر می گیرید، شاید تصور کنید که بسیار شبیه به یک اسلحه است.

 

انواع مختلف دریل و کاربردهای آن

یکی دیگر از انواع آن، دریل سیم دار می باشد که قدرت خود را از یک خروجی دریافت می کند. این ابزار در کارهایی که در آن چوب، پلاستیک، فلز یا فایبرگلاس به کار می رود بسیار کاربرد دارد. در مقابل این ابزار، دریل بی سیم قرار دارد که از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دریل های سیم دار می باشد. برای استفاده از این ابزار، یک بسته باتری به کار می رود. یکی از ویژگی های خوب این ابزار آن است که قابلیت حمل و نقل بیشتری دارد. اما شارژ محدودی دارد و شما باید هنگام استفاده از آن، باتری اضافی داشته باشید و یا آن را دوباره شارژ کنید. این ابزار در کارهایی که از چوب، پلاستیک، فلز و فایبرگلاس استفاده می شود کاربرد زیادی دارد، اما قدرت آن به اندازه ای نیست که در بتن یا سنگ تراشی مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از انواع آن، پرس دریل زمینی می باشد که در کارگاه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار برای گسترش عملکرد خود می تواند طبل های سنباده یا سایر لوازم جانبی را نیز اضافه کند. پرس دریل ایستاده زمینی از نوع دریل بالای نیمکتی بزرگ تر می باشد و همچنین از قابلیت حمل و نقل بیشتری نیز برخوردار است.  در این ابزار، یک ستون از قسمت پایه تا قسمت پرس امتداد دارد. اگر فضای کافی برای نگهداری این ابزار داشته باشید، می توانید از قدرت و ماندگاری بیشتر و همچنین فضای کاری بهتری برخوردار شوید. از این ابزار بیشتر برای برش سوراخ در چوب، فلز و یا سایر مواد دیگر استفاده می شود.

 

بیشتر بخوانید: مقایسه دریل شارژی و برقی

 

یکی دیگر از انواع آن، دریل چکشی می باشد که قدرت زیادی را با استفاده از صفحات بادامک ایجاد می کند و می تواند بیت دریل را به بتن، سنگ و یا سایر مواد سخت تبدیل کند. بسیاری از مدل های دریل می توانند بین حالت چکشی، چرخشی و یا ترکیبی جابجا شوند. این ابزار می تواند بهترین عملکرد را در سنگ تراشی داشته باشد، اما چون می تواند به حالت چرخشی تغییر وضعیت دهد، بیشتر در پروژه های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر آن، دریل ضربه ای می باشد که بسیار سر سخت است و به جای یک چاک معمولی، از یک سوکت شش ضلعی برخوردار است. این ابزار می تواند پروژه های سخت را سریع انجام دهد. این ابزار هنگام کار در اتومبیل نیز بسیار کاربرد دارد، زیرا می تواند پیچ و مهره های مختلف را از بین ببرد.

یکی دیگر از انواع آن، دریل چکشی چرخشی می باشد که بیشتر در کارهای سنگ تراشی از آن استفاده می شود. این ابزار برای اینکه بتواند عملکرد بهتری داشته باشد، از یک سیستم براق برخوردار است و دارای قدرت ثانویه نیز می باشد. این مدل توسط برق کار می کند. این ابزار همچنین این توانایی را دارد که عملکرد چکش کاری را نیز انجام دهد و زمانی که بیت می چرخد، انباشته می شود که باعث افزایش قدرت حفاری می شود. تفاوت این ابزار با دریل معمولی چکشی این است که دریل چکشی چرخشی به جای صفحات بادامک، از پیستون استفاده می کند که باعث افزایش سرعت آن می شود.

علاوه بر انواع دریل هایی که در قسمت بالا گفته شده است، دریل های دیگری نیز وجود دارند که تخصصی تر می باشند. حتی ممکن است برخی از آنها را مورد استفاده قرار داده باشید بدون اینکه آنها را به عنوان دریل بدانید. به عنوان مثال، دریل زاویه هوا یک دریل تخصصی است که عملکرد آن با تنظیم بیت در زاویه 90 درجه از دسته و بدون نیاز به برق می باشد. نوع دیگر آن، دریل اوجر یا دریل زمین سوراخ کن می باشد که برای سوراخ کردن زمین از آن استفاده می شود. این نوع دریل ها دارای طیف گسترده ای شامل مدل های یک نفره و دو نفره می باشند که بالای بیت آن یک موتور وجود دارد و دسته هایی از آنها بیرون زده است تا بیت های بزرگ به وسایل نقلیه ساختمانی متصل شوند.

از دریل ها بیشتر در کارهای نجاری، فلزکاری، ساخت و ساز، ساخت ابزار ماشین، پروژه های ساختمانی و تاسیساتی استفاده می شود.

 

هزینه اجاره دریل به چه صورت می باشد؟

اگر هزینه خرید دریل برای شما زیاد می باشد، در این صورت به سراغ اجاره دریل بروید. هزینه اجاره دریل با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت می باشد. به عنوان مثال، اجاره دریل 13 چکشی 40000 تومان می باشد که قیمت آن با دریل 5 شیار متفاوت است. هزینه دریل شارژی 50000 تومان می باشد. اجاره بتن کن 3 کیلویی از 45000 تومان تا 675000 تومان می باشد. این ابزار برای سوراخ کاری تا اندازه مته 20 و یا تخریب هایی که کم هستند و یا برای تراش سطوح استفاده می شود. دریل، بتن کن و اجاره ابزار در تمام نقاط تهران با قیمت های مختلف انجام می شود. اگر به سراغ اجاره دریل بروید، می توانید از انواع آن استفاده کنید.

 

هزینه اجاره دریل با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت می باشد برای اطلاع از هزینه خدمات گروه تهران تخریب لطفا با ما تماس بگیرید 09120929441

5/5 - (2 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *