مقایسه دریل شارژی و برقی
/ توسط تهران تخریب / ابزار ها / 0 نظر

مقایسه دریل شارژی و برقی

دریل برقی و شارژی از جمله ابزار کاربردی سوراخ کاری به شمار می روند. هرکدام از این ابزار دارای مزایا و معایب مربوط به خود هستند. دریل برقی قدرت بیشتری داشته و می تواند طولانی مدت کار کند ولی با وجود کابل برق کار با آن کمی مشکل است. در حالی که دریل شارژی بدون وجود کابل برق با آن می توان به راحتی کار کرد ولی در اثر استفاده طولانی مدت قدرت آن کمتر شده و نیاز به باتری پیدا می کند. از هرکدام از دریل های برقی یا شارژی لازم است در جای مخصوص به خود و متناسب به نیاز استفاده شود.

برای اجاره دریل با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با تهران تخریب

دریل باید برقی باشد یا شارژی؟

مزایای دریل برقی

دریل شارژی از جمله دریل هایی است که در اثر شارژ کردن باتری، قرار دادن باتری در دریل و فشردن شاسی دستگاه دریل شارژی شروع به کار می کند.دریل از ابزارآلات پرکاربرد ساختمانی است که با نیروی چرخشی خود سبب ایجاد سوراخ بر سطوح می شود. دریل ها بر اساس فاکتورهای مختلفی چون قدرت، گشتاور، اندازه و نوع شارژ دریل به انواع مختلفی تقسیم می شوند.
لازم است از دریل مناسب برای کارهایی متناسب با آن استفاده شود. برخی دریل ها برای انجام کارهای سبک و نوعی دیگر برای انجام کارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.
امروزه با پیشرفت فناوری باتری دریل ها می توان دریل ها را در دو نوع شارژی یا برقی مورد استفاده قرار داد. اغلب از دریل شارژی برای انجام کارهای سبک و از دریل های برقی برای انجام کارهای سنگین تر استفاده می شود.
برای خرید دریل لازم است متناسب با نوع کار خود از دریل برقی یا شارژی استفاده کنیم.

دریل برقی و مزایای آن

دریل برقی وسیله الکتریکی است که با چرخاندن مته سبب ایجاد سوراخ در مقاطعی چون چوب، سیمان، آهن و … می شود. حتی دریل برقی این توانایی را دارند که با بازکردن مته سر آن ها و بستن سری پیچ گوشتی با آنها بتوان به سرعت پیچ ها را بست و یا باز کرد. از جمله مزایای دریل برقی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • بی وقفه کارکردن دریل برقی بدون نیاز به شارژر و باتری اضافی از مزایای دریل برقی است.
  • قدرت دریل های برقی از دریل های شارژی بیشتر است، زیرا دریل های سارژی با از دست دادن شارژ قدر ت کمتری پیدا می کنند.
  • از لحاظ هزینه ای دریل های برقی از دریل های شارژی کمی ارزان تر هستند.

وزن دریل های برقی به دلیل عدم داشتن باتری به مراتب از دریل های شارژی که با باتری کار می کنند کمتر است.
با تمامی مزایای دریل برقی این نوع از دریل دارای معایبی نیز هست. از جمله معایب دریل برقی به وجود سیم آن می توان اشاره کرد. سیم دریل برقی زمان کار می تواند از به سرعت انجام دادن کارها ممنانعت کرده و سبب طولانی تر شدن کار شود.

دریل شارژی و مزایای آن

مزایای دریل شارژی

از جمله مزایای دریل شارژی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • راحتی در استفاده، با توجه به نبود سیسم برق در این نوع دریل ها کار راحت تر در این دریل ها انجام می گیرد.
  • عدم نیاز به استفاده از پریز برق و کشیدن کابل و یا عدم استفاده از چند راهی های برق برای استفاده از دریل شارژی
  • بی نیاز شدن در استفاده از برق یکی از مزایای دریل شارژی است.

دریا شارژی نسبت به دریل برقی سنگین تر است اما با توجه به عدم وجود کابل برق در آن به راحتی می توان با این دریل عملیات سوراخکاری را انجام داد.
البته با توجه به تمام مزایای دریل شارژی این دریل دارای عیوبی نیز هست. برای مثال اگر بخواهیم طولانی مدت با دریل شارژی کار کنیم نیاز به وجود یک باتری شارز شده به عنوان جایگزین مورد نیاز است. داشتن باتری دوم دریل شارژی سبب هزینه بالاتر شده، لذا از این حیث دریل شارژی نسبت به دریل برقی هزینه بالاتری خواهد داشت. همچنین دریل شارژی برای شارژ شدن زمان زیادی نیاز دارد و از این حیث در زمانی که فشار بالایی در انجام کارها داریم شاید مورد استفاده قرار نگیرد.
استفاده از باتری در دریل شارژی سبب افزایش وزن دریل شارژی می شود. برای انجام سوراخ کاری سنگین تر نیاز به دریل با قدرت بالاتری خواهیم داشت و این امر نیاز به باتری سنگین تر و و قوی تری خواهد داشت. اندازه و وزن باتری در دریل شارژی بر روش استفاده از دریل شارژی نیز تأثیر می گذارد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *