برش بتن با سیم برش چیست؟

برش بتن با سیم برش یکی از روش‌های نسبتا تازه جهت انجام دادن پروژه‌های برش و تخریب بتن به حساب می‌آید. طی این روش از دستگاه برش سیمی بتن استفاده می‌کنیم. این دستگاه دارای یک سیم الماسه می‌باشد که با توجه به سختی بالایی که دارد برش بتن را با سرعت زیادی به انجام می‌رساند. برای برش بتن با سیم برش دستگاه را با فاصله از مقطع برش قرار می‌دهیم. سپس، با استفاده کردن از کرگیری در دو طرف مقطع یا سطح بتنی سوراخ‌هایی ایجاد کرده و سیم الماسه را از درون این سوراخ‌ها عبور می‌دهیم.
با شروع به کار کردن دستگاه و چرخیدن سیم درواقع عملیات برش آغاز می‌شود و سیم الماسه عملیات انجام برش در بین سوراخ‌های ایجاد شده در مقطع را به انجام می‌رساند.
برش بتن با سیم برش یکی از روش‌های سریعی است که برای برش ایجاد کردن در مقاطع بتنی مخصوصا در ابعاد بزرگ و گسترده وجود دارد. البته انجام بتن با سیم برش دارای محدودیت‌هایی نیز هست، از اصلی ترین و مهم ترین این محدودیت‌ها می‌توان به محدودیت موجود در امکان اجرای آن اشاره کرد. به عنوان مثال، در فنداسیون بتنی به خاطر وجود نداشتن امکان عبور سیم الماسه نمی‌توانیم از این روش استفاده کنیم.

برای استفاده از خدمات تهران تخریب با شماره زیر تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برش بتن با کرگیری به صورت کاملا حرفه ای در سایت تهران تخریب.

برش بتن با سیم برش چیست؟

نحوه برش بتن با سیم برش

دستگاه برش بتن با سیم برش را جهت انجام نمونه برداری و همچنین انجام پروژ‌ه‌های برش و تخریب کردن بتن استفاده می‌کنیم. این دستگاه در حقیقت دارای یک سیم الماسه است که به دلیل سختی بالایی که دارد برش بتن با سیم برش را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به دیگر دستگاه‌های موجود برای این کار انجام می‌دهد.

برای برش بتن با سیم برش، دستگاه را با فاصله از مقطع برش قرار می‌دهیم. سپس با به کار گیری کرگیری، در دو طرف سطح بتنی سوراخ‌هایی ایجاد می‌کنیم که سیم الماسه را از داخل این سوراخ‌ها عبور میدهند. پس از شروع به کار کردن دستگاه برش بتن با سیم برش و چرخیدن سیم عملیات برش داده شدن بتن شروع می‌شود و سیم الماسه روند ایجاد برش میان سوراخ‌های ایجاد شده در مقطع را آغاز می‌کند.

برش بتن با سیم برش، یکی از روش‌هایی می‌باشد که در زمان فورس و عجله‌ای بودن پروژه مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرد. البته این را هم بدانید که برش بتن با سیم برش می‌تواند برای برش بتن در مقاطع بزرگ و ابعاد گسترده نیز استفاده شود. با توجه به قدرت بالای این روش و عملکرد بسیار قوی سیم الماسه، می‌توان از بتن و سازه بتنی موجود به هر شکل و مدلی که نیاز باشد قالب برداری انجام داد.

برای اطلاع از تعرفه و قیمت برش بتن مسلح در تهران تخریب کلیک کنید.

نحوه برش بتن با سیم برش
نکات مهم در زمان کار با دستگاه سیم برش بتن

در زمان استفاده کردن از دستگاه برش بتن با سیم برش و سیم الماسه نیاز است که به نکات زیر توجه کنید.
استفاده از دستگاه سیم الماسه و برش بتن با سیم برش نیاز به تخصص و مهارت لازم و کافی دارد، زیرا که باید دستگاه جهت به انجام رساندن فرآیند عملیات به طور صحیح تنظیم شود، و تنظیم کردن این دستگاه نیاز به تخصص و مهارت خاصی خواهد داشت. شما می‌توانید به این منظور از اپراتور‌های متخصص و دوره دیده کمک بگیرید.
این دستگاه به شکل مدار بسته برش بتن با سیم برش را انجام می‌دهد. به این صورت که درون بتن سوراخ ایجاد کرده و بعد از آن حلقه کاملی در سوراخ‌های ایجاد شده، شکل می‌دهد. دو سر سیم‌ به سمت دستگاه محرکه برمی‌گردند که با اتصالات مخصوصی به هم بسته شده‌اند و یک حلقه را شکل داده‌اند. زمانی که این مدار بسته‌ و یا حلقه به وسیله موتور دستگاه به چرخش درآید فرایند برش شروع خواهدشد.

نکات مهم در زمان کار با دستگاه سیم برش بتن

نکات ضروری در استفاده از روش برش بتن با سیم برش

هم زمان با به چرخش درآمدن سیم الماسه در مدار، مقطع بتنی بریده شده و با هدایت شدن سیستم کنترل دستگاه بر روی ریل از مقطع دور می‌شود تا حلقه تنگ‌تر شود و برش مقطع مورد نظر به پایان برسد. حال شما متصور شوید که به هر دلیلی، سیم الماسه دچار اختلال یا پارگی گردد. این اتفاق می‌تواند به طرز وحشتناکی مخرب و خطرناک باشد. در این زمان اگر یک شخص اپراتور متخصص در حال به کارگیری دستگاه باشد، خواهد توانست با رعایت تمامی اصول ایمنی به خصوص حفظ فاصله لازم با دستگاه در حال کار، از بروز هرنوع حادثه‌ جلوگیری کند.

قیمت دستگاه برش بتن با سیم و شرایط اجاره آن

قیمت دستگاه برش بتن با سیم برش بسیار بالاست و معمولا خرید این دستگاه به صرفه نخواهد بود، به همین دلیل معمولا منطقی تر است که در زمان نیاز پیدا کردن به برش بتن با سیم برش این دستگاه را اجاره کنید. شرایط اجاره دستگاه برش بتن با سیم برش بسیار ساده است و به آسانی می‌توانید با قیمت مناسبی این دستگاه را در مواقع نیاز اجاره کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *