اجاره کمپکتور توسط بسیاری از افراد به منظور کوبش خاک و افزایش استحکام آن انجام می شود. خاک کوب به افراد کمک می‌کند تا زمانی که قصد ساخت پیاده رو، پارک یا هر فضای دیگری که نیاز به صاف کردن زمین آن است را دارند به نحواحسن و در سریع ترین حالت ممکن این کار انجام گیرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بیشتر درباره کرایه کمپکتور و بهره گیری از آن صحبت کنیم.

 

اجاره کمپکتور در تهران تخریب ارسال فوری یک ساعته در سراسر تهران (ساعتی - روزانه - ماهانه)

 

قیمت کرایه خاک کوب

کمپکتور یا خاک کوب چیست؟

به طور کلی می توان گفت خاک کوب یا کمپکتور وسیله ای است که با نیروی عمودی کمک می کند تا هوای بین ذرات خاک از بین برود و آن ها به صورت فشرده و منسجم بر روی زمین قرار گیرند. در حقیقت با اجاره کمپکتور و فشرده سازی خاک می توان استحکام و مقاومت خاک را بالا برد. به هنگام کرایه کمپکتور باید در نظر داشته باشید که چه نوع دستگاهی را و به چه منظور لازم دارید؛ زیرا کمپکتورها از لحاظ اندازه و قدرت با یکدیگر متفاوت هستند. قدرت آن ها ممکن است بین 1500 الی 6000 کیلوگرم در سانتی متر تغییر کند.

کمپکتور یا خاک کوب چیست؟

 

پیشنهاد تهران تخریب: انواع چکش تخریب

 

شرایط اجاره کمپکتور

به جهت اجاره کمپکتور باید در نظر داشته باشید که شما چه نوع خاک کوب و با چه ویژگی هایی می خواهید. پس از آن با شرکت مدنظر تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آنجا مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید.
معمولاً به هنگام کرایه کمپکتور برای آن به مدت معین ضمانت نامه داده می شود.
به علاوه اینکه جهت ارسال این دستگاه خاک کوب لازم است هزینه های مربوط به حمل و نقل از مشتری گرفته شود.
به هنگام تحویل کالا معمولاً از مشتریان شماره ثابت، شماره همراه و مبلغی جهت تضمین کالا دریافت می شود.

 

 

معرفی انواع کمپکتور به همراه هزینه اجاره

اگر بخواهیم درباره کرایه کمپکتورها نظر دهیم و آن ها را طبقه بندی کنیم، باید بگوییم که این دستگاه های کاربردی از لحاظ شاسی به دو گروه خاک کوب قورباغه ای و صفحه ای تقسیم بندی می شوند. البته از نظر سوخت نیز می توان کمپکتور یا همان خاک کوب را به دو گروه بنزینی و دیزلی نیز تقسیم بندی کنیم. برای تعیین هزینه اجاره کمپکتور باید بگوییم که این هزینه با توجه به نوع خاک کوب و مدت زمان استفاده از آن (روزانه، هفتگی و...) بستگی دارد. قطعاً هزینه اجاره کمپکتور صفحه ای با توجه به حجم و وزن زیادی که دارد نسبت به کمپکتور قورباغه ای بیشتر است.

 

کمپکتور صفحه ای

زمانی که هیچ محدودیت حرکتی در مکان مورد نظر برای دستگاه کمپکتور وجود نداشته باشد می توان نسبت به کرایه کمپکتور صفحه ای اقدام کرد. به عنوان مثال در ساخت پیاده روها، پارکینگ ها، پی ریزی، زیرسازی و... از خاک کوب صفحه ای استفاده می شود. در این نوع کمپکتور حتی خاک های دانه ای مانند شن و ماسه نیز به نحواحسن فشرده می شوند‌. با اجاره کمپکتور صفحه ای و بهره گیری از آن می توان وزن بسیار زیادی را با تراکم بالا بر روی زمین اعمال کرد.

 

مقالات بیشتر : بتن کن چیست و بهترین بتن کن های بازار کدامند؟

 

خاک کوب قورباغه ای

این نوع خاک کوب بالعکس نوع قبلی در فضاهایی کوچک تر قابل استفاده هستند. به عنوان مثال زمانی که بخواهند آسفالتی را تعمیر کنند یا کار حفاری انجام دهند از آن بهره می گیرند. در این نوع خاک کوب فشرده سازی خاک در عمق بیشتر است و نیروی کوبشی ب تمرکز بسیار بالایی انجام می گیرد.

انواع کمپکتور

موارد استفاده از کمپکتور چیست؟

همه ما دیده ایم که در پروژه های عمرانی در ابتدا زیرسازی ساختمان را درست می کنند و سپس بنا را بر روی آن می سازند. حال اگر زیرسازی با دستگاه های استاندارد انجام شود سبب استحکام بالای خاک و زیر سازه ها خواهد شد. خوب است بدانید در صورتی که فشرده سازی خاک قبل از احداث بنا انجام نگیرد، به مرور بر اثر وزنی که سازه به زمین می آورد، خاک نشست می کند و شروع به ترک می کند.

حال افراد با کرایه کمپکتور و بهره گیری از آن سعی بر بهینه سازی خاک دارند و اینگونه سبب کاهش تخلخل خاک می شوند. خوب است بدانید کمپکتورها در زمین هایی که خاک رس دارند یا گلی هستند به هیچ عنوان کاربرد ندارند. با کرایه کمپکتور و بهره گیری از آن می توان بین 15 الی 30 سانتی متر از ضخامت سطح خاک را فشرده سازی کرد و سپس اقدامات بعدی مانند ساخت بنا، احداث پیاده رو، ساخت پارکینگ و... را با خیالی راحت بر روی سطح خاک انجام داد.

اجاره کمپکتور یا خرید آن فرقی ندارد؛ اما در صورتی که با پروژه های مختلف عمرانی سروکار ندارید، بهتر است نسبت به کرایه کمپکتور اقدام نمایید.

 

 

اجاره ابزار ساختمانی در تهران تخریب ارسال فوری یک ساعته در سراسر تهران (ساعتی - روزانه - ماهانه)

سوالات متداول

هزینه های اجاره کمپکتور به نوع خاک کوب و زمان اجاره آن بستگی دارد. در مجموعه تهران تخریب میتوانید دستگاه ها را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه اجاره کنید.
شما تنها با یک تماس با کارشناسان تهران تخریب میتوانید ابزار مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن (یک ساعته) دریافت نمایید.
بله، تهران تخریب ارسال فوری به تمام مناطق تهران: شمال تهران، جنوب تهران، شرق تهران و غرب تهران تنها در یک ساعت انجام میشود.
5/5 - (13 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *