برش بتن مسلح چیست؟

در تعداد بسیاری از پروژه‌های عمرانی احتمال اینکه نیاز به برش بتن مسلح پیدا شود زیاد است. برش بتن مسلح ممکن است به دلایل مختلفی مانند به وجود آمدن اشکالات اجرایی، ایجاد شدن تغییر در نقشه‌ها، نیاز به تغییر کاربری، رعایت کردن الزامات قانونی و دلایل متنوع دیگر مورد نیاز باشد. با وجود این مسائل به خاطر خواص بتن و دشوار بودن برش دادن آن، و همچنین بالا بودن وزن قطعات بتنی، این فرآیند عملیاتی تخصصی و حرفه‌ای به حساب می‌آید و نیازمند تجهیزات و دستگاه‌های مخصوصی می‌باشد. همچنین رعایت شدن الزامات ایمنی در جهت پیشگیری کردن از وقوع حوادث خطرناک در این روند اهمیت دارد. به همین دلایل در خیلی از پروژه‌های عمرانی در جهت برش دادن بتن از گروه‌های متخصص، کاربلد و باتجربه در این زمینه کمک گرفته استفاده می‌شود.

 

 

برش بتن مسلح

 

نکات برش بتن مسلح

بتن مورد استفاده در پروژه‌ها به غیر از موارد خاص، از نوع برش بتن مسلح است و به خاطر المان‌های فولادی‌ای که در خود دارد بسیار دشوارتر از برش بتن معمولی به حساب می‌آید. برش فقط با روش‌های خاص قابل انجام بوده و علاوه بر اینکه زمان و هزینه زیادی را به همراه دارد، اغلب به سختی قابل اجراست و به طور کلی مشکلات و دشواری‌های اجرایی و بیشتر از آن، نیازمندی‌های ایمنی به همراه دارد. به همین دلایل است که اجرای صحیح و ایمن عملیات برش بتن مسلح نیازمند دانش، تخصص و تجربه کافی در این زمینه است.

 

نکات برش بتن مسلح

 

انواع برش بتن مسلح

برش بتن مسلح را می‌توان از روش‌های مختلفی به انجام رساند. از برش با استفاده ار روش‌های قدیمی‌تر مثل دستگاه کاتر گرفته، تا روش های جدیدی مثل سیم الماسه، واتر جت و همچنین روش‌هایی مثل برش بتن با استفاده کردن از دستگاه کرگیر. هر کدام از این‌ها دارای نقاط صعف و قوت خاص خود هستند که باید با در نظر گرفتن شرایط پروژه یکی از آ‌ن‌ها را انتخاب کرد. در ادامه توضیحات مختصر و مفیدی درباره این أنواع آورده شده‌است.

برش بتن مسلح با استفاده از دستگاه کاتر

برش با استفاده ار دستگاه کاتر را می‌توان شناخته شده ترین روش میان روش‌های موجود دانست. طی این روش با به کارگیری تیغه‌ی موجود روی دستگاه برش انجام می‌شود.
برش بتن با کاتر یکی از روش‌های کم هزینه برای برش بتن است ولی تنها برای برش بتن با ضخامت پایین کاربرد دارد. همچنین این روش نسبتا زمان بر بوده و برای کارهای حجیم چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. مزایا و همچنین محدودیت‌های استفاده از دستگاه کاتر برای انجام برش بتن مسلح را می‌توان به این صورت خلاصه کرد:

 • با استفاده از دستگاه کاتر هزینه پایینی دارد.
 • قیمت دستگاه برش بتن مسلح و تجهیزات مصرفی در این روش پایین است.
 • این روش برای انجام کارهای با حجم پایین مناسب می‌باشد.
 • سرعت این دستگاه با این روش نسبت به باقی روش‌ها پایین است.
 • با وجود اینکه انجام برش با دستگاه نیازمند مهارت است اما در مقایسه با ‌راه‌های موجود دیگر، این روش آسان‌ترین به حساب می‌آید.

 

انواع برش بتن مسلح

برش بتن با سیم

انجام برش بتن با سیم برش را می‌توان از روش‌های جدید برای انجام پروژه‌های تخریب و برش دانست. مزیت‌ها و محدودیت‌های این روش‌ در تهران تخریب به صورت زیر خلاصه می‌شوند:

 • مناسب بودن برای برش قطعات بزرگ بتن
 • داشتن سرعت بالا
 • جدا شدن تکه‌ها به صورت قالبی در این روش
 • داشتن قیمت بالا

 

برش بتن با کرگیری

برش بتن با کرگیری یکی از روش‌های ابداعی برای این کار است. مزایا و محدودیت‌های این روش در برش بتن مسلح عبارتند از:

 • مناسب بودن برای قطعات کوچک
 • مقرون به صرفه بودن
 • آسان‌تر بودن نسبت به روش‌های دیگر
 • داشتن سرعت پایین

 

برش بتن با کرگیری

قیمت و تعرفه برش بتن مسلح در تهران

به طور کلی روند برش بتن مسلح فرایندی پیچیده و دشوار است، به همین دلیل هم قیمت نسبتا بالایی دارد. تجهیزاتی که در آن استفاده می‌شوند از قیمت بالایی برخوردارند و همین موضوع نیز نقش اصلی را در تعیین قیمت برش بتن ایفا می‌کند.

در کل، نمی‌توانیم قیمت مشخصی را تعیین کنیم اما می‌توان گفت که خرید دستگاه برای انجام پروژه‌ها کار مقرون به صرفه و منطقی‌ای نیست. معمولا درست ترین تصمیم این است که شما روند انجام را به متخصصین این حوزه بسپارید. که تعرفه‌های گوناگونی در تهران و شهرهای دیگر دارد. برای دریافت قیمت برش بتن مسلح با شماره زیر تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

تهران تخریب خدمات تخریب و اجاره ابزار به تمامی مناطق تهران را پوشش میدهد.
برای اطلاع از قیمتها با کارشناسان تهران تخریب تماس حاصل نمایید.
5/5 - (11 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *