قیمت تخریب بتن در تهران
/ توسط تهران تخریب / بتنتخریب / 0 نظر

قیمت تخریب بتن در تهران

سازه‌های بتنی ممکن است در طول زمان دچار شکستگی و فروریختگی شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. تخریب بتن فرآیندی به نسبت اتوماتیک است که به نیروی کار انسانی کمتری احتیاج دارد و به همین دلیل مقرون‌به‌صرفه است. اما، این کار به ظاهر سخت با مشاوره با افراد خبره و متخصصین تهران‌ تخریب می‌تواند به مسیر هموار تری برای شما تبدیل شود. قیمت تخریب بتن به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بررسی عوامل موثر در قیمت تخریب بتن

معمولا در ساخت سازه‌های مختلف از مصالح متعددی استفاده می‌شود. این تنوع در مواد یکی از عوامل موثر بر قیمت تخریب بتن است. تخریب این سازه‌ها شیوه‌های مخصوص به خود را می‌طلبد که هر کدام فواید و مضرات خود را دارد. در تخریب بتن نرخ هزینه‌ها بسیار کمتر از حالت‌های دیگر مانند فرآیند برش است.

عوامل موثر دیگر بر هزینه تخریب بتن ابعاد کار، موقعیت مکانی آن، ضخامت بنا، متراژ کار، مدت زمان اجرا، سختی کار و آرماتوربندی دال است. هرچه کار بزرگتر باشد یا از مصالح سخت‌تر استفاده شده باشد و در موقعیت مکانی سختی قرار گرفته باشد، به نسبت هزینه بیشتری لازم دارد. این موارد همگی تعیین کننده هزینه تخریب بتن هستند.

فرق بین بتن مسلح و غیر مسلح

برای مقاوم‌تر کردن بتن‌های ساده و تقویت آن در برابر لرزش، ضربه،خمش و تنش و اینکه شکستی در آن ایجاد نشود از موادی چون میله، صفحات و الیاف فولادی در ساختارش استفاده می‌شود. این مواد به‌گونه‌ای بهینه در ساختار بتن استفاده می‌شوند که بتواند بیشترین مقاومت را از خود بروز دهد.

برش بتن مسلح را کلیک کنید.

بتن مسلح به این روش ساخته شده و روانه بازار می‌شود تا بتواند در صنایع مختلف چون اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌ها، پل‌ها، آسمان‌خراش‌ها، فونداسیون و زیرساخت فرودگاه‌ها استفاده شود.

بتن ساده از ترکیب سیمان و سنگ‌دانه تشکیل می‌شود و به آن آب اضافه شده و محصول نهایی تولید می‌شود. می‌توان گفت که امروزه تقریبا بتن غیر مسلح کاربرد چندانی ندارد. چرا که، محصولی بهتر و کاربردی‌تر چون بتن مسلح جایگزین آن شده است که تقویت شده و هزینه خرابی‌ها و تعمیر را کاهش می‌دهد.

قیمت تخریب دیوار بتنی

امروزه کار تخریب بتن و سازه‌های بتنی بسیار متنوع‌تر از گذشته شده است. دیوارهای بتنی یکی از مواردی است که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. هزینه تخریب دیوار بتنی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اینکه دیوار بتنی شامل چه میزان سیمان باشد، وسعت آن چه میزان باشد، متراژ کار تا چه اندازه باشد، همگی در تعیین میزان قیمت دیوار بتنی مهم هستند.

و نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که با توجه به شرایط موجود قیمت های تخریب بتن ممکن است دچار نوسان بیشتری باشند. برای آگاهی و داشتن اطلاعات کافی در این زمینه بهتر است با متخصصین تهران تخریب مشاوره کنید و از قیمت‌ تخریب بتن واقعی مطلع شوید.

قیمت تخریب دیوار بتنی هر متر مربعحدودا بین 100 تا 150 هزار تومان به بالا
قیمت تخریب بتن کف هر متر مربع

حدودا بین 130 تا 250 هزار تومان به بالا

قیمت تخریب دیوار آجری

دیوارها معمولا از مصالح مختلفی ساخته می‌شوند و هنگام تخریب و متناسب با آن مواد شامل هزینه‌های مختلفی می‌شوند. قیمت تخریب دیوار آجری برای هر متر مربع حدودا برابر با 30 تا 60 هزار تومان است. البته این قیمت با توجه به شرایط موجود اقتصادی ممکن است تغییر کند.

البته این هزینه تنها هزینه تخریب را در بر می‌گیرد و میزان هزینه برای جابجا کردن نخاله متفاوت است.

هر آنچه که باید در رابطه با تخریب بتن بدانید

گاهی سازه‌ها در مرحله نهایی مطابق با خواست مهندسین طراح ساخته نمی‌شوند. یا گاهی ممکن است شکستگی‌هایی در کار ایجاد شود که نیاز به تعویض آن بخش باشد. در این شرایط تخریب بتن یک کار تخصصی است که می‌تواند روشی خوب و کاربردی برای حذف نواقص به‌وجود آمده در کار باشد. در کنار تخصصی بودن، تخریب بتن کاری بسیار حساس است که باید با احتیاط انجام شود.

بتن‌ها می‌توانند به‌صورت مسلح و غیر مسلح در بناها استفاده شوند. قیمت تخریب بتن مسلح با توجه به مواد استفاده شده در آن به نسبت بتن غیر مسلح متفاوت است.

اقداماتی ایمنی زمان تخریب سازه های بتنی

تخریب بتن معمولا کاری است که با خاک و پرش قطعات به سمت صورت و مخصوصا چشم‌ها همراه است. به همین دلیل باید نکات ایمنی در این فرایند به‌خوبی رعایت شود. هنگامی که پوست در مدت زمانی طولانی در معرض خاک قرار می‌گیرد، ممکن است حساسیت‌های پوستی را برای فرد به‌وجود بیاورد.

یا به‌طور مثال ریه‌ها ممکن است درگیر شده و با گردوغبار ناشی از تخریب بتن آزرده شوند. برای کاهش این خطرات احتمالی بهتر است از ماسک تنفسی، عینک ایمنی، شیلد، دستکش‌ها، محافظ گوش برای کاهش صدا و چکمه‌های مخصوص استفاده کنید.

5/5 - (8 امتیاز)

سوالات متداول

برای اطلاع از قیمت دقیق با توجه به مقیاس مورد نظر با کارشناسان تهران تخریب تماس بگیرید.
برای اطلاع از قیمت دقیق با توجه به مقیاس مورد نظر با کارشناسان تهران تخریب تماس بگیرید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *