تخریب بتن
/ توسط تهران تخریب / تخریببتن / 0 نظر

تخریب بتن به انواع روش های مختلف

تخریب بتن چیست؟

تخریب بتن نوعی فرآیند با خدمات تخصصی برش، جداسازی و حذف بتن به صورت کنترل شده بوده که از طریق تیم با تجربه تهران تخریب صورت گرفته و شما برای عدم ایجاد خسارات مالی و جانی جبران ناپذیر بایستی در شیوه صحیح انجام فرآیند تخریب دقت کرده و از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. انهدام بتن در تمامی پروژه‌های ساختمانی قابل اجرا بوده و گا‌ها به دلیل اشتباهاتی که در این پروژه‌ها ممکن است ایجاد گردد، اعمال تغییرات ضرورری بوده و نیازمند تخریب بتن در بخش‌هایی می‌باشد. همچنین برای پروژه‌های مقاوم‌سازی که آسیب بیش از حد مجاز در ارزیابی سازه تعیین شده؛ بعضی المان‌ها تخریب شده و مجدد مورد بازسازی قرار می‌گیرد. تخریب بتن در تهران تخریب با روش های مختلف و استانداد صورت میگیرد که بهترین روش آن تخریب با هیلتی است. از این رو میتونید بعد از مشاوره رایگان با کارشناسان تهران تخرایب، اجاره هیلتی مدنظر خود را با ارسال فوری انجام دهید.

تخریب با کمپرسور

تخریب بتن با کمپرسور از انواع روش هایی است که با استفاده از چکش تخریب انجام شده و در این روش علاوه بر نوع برقی چکش‌ها، از کمپرسور هوا استفاده می‌شود. به دلیل ضربات سنگین و اثرات حاصل از آن بر روی سازه، می‌توانید از کارشناسان فنی ما نیز کمک بگیرید. اسید ساروج استفاده شده در روش انهدام بتن با اسید، برای حل شدن با واکنشگرا خود نیازمند رعایت نکاتی بوده که تیم ما با تجربه خود در این زمینه شما را راهنمایی کرده و توجه داشته باشید که تغییر یافتن دما می‌تواند کاهنده اثرات آن باشد.

تیم تهران تخریب به منظور تخریب برای پروژه‌های ساختمانی، از دستگاهی مانند هیلتی نیز استفاده کرده که برای دیوار، ستون‌ها و.. قابل اجرا است. خراب کردن بتن با واترجت به عنوان روشی نوین در حذف بتن‌های قدیمی و جایگزینی بتن‌های جدید بوده که به صورت خروج آب با فشار زیاد از روزنه‌ای بسیار نازک عمل می‌کند که جدا‌سازی ذرات سازنده سبب تخریب می شود.در روش استفاده از واتر جت مزیت‌هایی مانند انجام کار با سرعتی نسبتا بالا، عدم به وجود آمدن انواع آلودگی‌ها، ورود کم‌ترین میزان آسیب در بخش‌های باقی مانده از سازه و… برخوردار می‌باشد. شما می‌توانید این روش را در پروژه‌هایی با حساسیت بالا نسبت به عدم ورود آسیب به سازه، به کار گیرید.

09120929441

تخریب بتن با مواد شیمیایی

تخریب بتن با مواد شیمیایی نوعی روش با ایجاد کم‌ترین میزان آلودگی و سر و صدا بوده که با الگویی خاص و ایجاد سوراخ‌هایی درون بتن، مواد شیمیایی درون سوراخ‌ها ریخته شده و در نهایت انبساط آن سبب تخریب شده که می‌توانید بتن‌های تخریب شده را با دو روش دستی و به کمک جرثقیل جمع‌آوری نمایید. تخریب بتن با کتراک نیز صورت گرفته که راهکاری با کاربرد انهدام بتن در ساخت و ساز بوده و ترکیبات سازنده آن بر مبنای ترکیبات آهکی بوده که در صورت عملکرد آن می‌توانید اثراتی مشابه انفجار را در سازه خود مشاهده کنید؛ اما بدون ایجاد هر گونه سرو صدا یا آلودگی می‌باشد. به کار‌گیری کتراک در زمینه‌های مختلفی نظیر حفاری چاه‌ها و کانال‌ها در نقاطی که مورد اصابت سنگ‌ها قرار گرفته، انهدام سنگ‌ها در انواع سازه‌ها، حفاری‌هایی به منظور استفاده از سنگ‌های زینتی و احداث تونل توصیه می‌گردد.

مفاهیم اولیه در زمینه انهدام بتن و ساختمان

شناخت تعاریف و مفاهیم اولیه در زمینه تخریب بتن و ساختمان قطعا اهمیت بسیار زیادی دارد و در ادامه این موارد را با هم مورد بررسی دقیق قرار می‌ دهیم:

  • دیوار جدا کننده: به دیواری گفته می‌ شود که وظیفه جدا کردن دو ساختمان مجاور از یکدیگر را دارد.
  • پوشش محافظ: به سازه موقتی گفته می‌ شود برای جلوگیری از پرتاب شدن نخاله هایی که بعد از بکارگیری تخریب کننده بتن پخش می‌ شوند، جلوگیری کند.
  • ارزیابی ساختمان: قبل از استفاده از تجهیزات تخریب کننده بتن باید وضعیت بخش‌ های مختلف ساختمان توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار بگیرد تا به این صورت بتوانید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.
  • تخریب: طبق مبحث 12 مقررات ملی ساختمان، هر گونه فعالیتی که برای بازسازی، تعمیر، نوسازی و حذف کل یا قسمتی از ساختمان انجام شود را می‌ توان تخریب نامید.
  • تاثیرات تخریب بر تاسیسات: از آنجایی که در زمان استفاده از تجهیزات مانند کمپرسور انهدام بتن (بتن کن) و… ممکن است تاسیسات مشترک ساختمان مانند تلفن، گاز، آب و برق تحت تاثیر قرار بگیرند و خسارات مختلفی را بوجود بیاورند؛ باید حتما در زمان انجام عملیات ساختمان مراقب باشیم که این بخش‌ ها آسیب نبینند.

یکی از عوامل اصلی در تکنولوژی بتن، نفوذپذیری، توانایی بتن در مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی است. رسوخ نمک ها، کلرید ها، آب دریا و سایر مواد شیمیایی تهاجمی می تواند باعث تخریب بتن و ترک خوردن بتن شود. بتن باید در برابر مهاجرت نفوذ ناپذیر بوده و دارای دوام فیزیکی و شیمیایی باشد.

دوام فیزیکی در تخریب بتن:
توانایی بتن در مقاومت در برابر شرایط محیطی دوام فیزیکی آن است. زمانی که تغییری در حجم بتن ایجاد می شود، به عنوان مثال به دلیل تغییرات دما یا زمانی که بتن از این تغییرات حجمی مهار می شود، تمایل به ترک خوردن دارد.

سایش در تخریب بتن:
مقاومت در برابر سایش به عنوان توانایی یک سطح در برابر سایش در اثر مالش یا اصطکاک تعریف می شود. این تحت تاثیر شرایط قرار گرفتن در معرض، مقاومت بتن، خواص سنگدانه، مواد سیمانی، روش های پخت و پرداخت سطح است. در بدترین حالت، سایش می تواند بتن را به طور کامل از عناصر سازه دور کند. در مورد بتن مسلح، سایش پوشش بتن را به فولاد تقویت کننده (میلگرد) کاهش می دهد که می تواند منجر به خوردگی (و در نتیجه ضعیف شدن میلگرد) شود زیرا آب و کلریدها به سمت فولاد تقویت کننده راه می یابند.

تخریب بتن با انجماد و ذوب:
بتن هایی که در آب و هوای شمالی در معرض عناصر قرار می گیرند باید در برابر اثرات چرخه های انجماد و ذوب مقاوم باشند. یخ حجم بیشتری نسبت به آب می گیرد که باعث می شود ریز شکستگی ها در بتن باز شوند و به ترک تبدیل شوند. افزودن مواد شیمیایی یخ زدا در محیط های برفی تنها با وارد شدن کلریدها، ترک خوردن بتن را بدتر می کند.
حباب هوا، دوام فیزیکی بتن را با ایجاد حباب‌های هوای میکروسکوپی برای کاهش فشار داخلی و ایجاد محفظه‌های کوچک برای گسترش آب در هنگام یخ زدن، بهبود می‌بخشد.

تخریب بتن با باران و رطوبت:
رطوبت و شرایط محیطی بر سطوح pH بتن که به عنوان کربناته شناخته می شود، تأثیر می گذارد. کربناته شدن مستقیماً به بتن آسیب نمی رساند، اما تشکیل کربنات کلسیم منجر به از بین رفتن محیط قلیایی بتن برای میلگرد ها می شود. این امر باعث تقویت خوردگی فولاد است که باعث آسیب جدی به سازه می شود.

تخریب بتن بدون صدا

تخریب بتن بدون صدا در اکثر مواقع برای سازه‌هایی کاربرد داشته که به دلیل ممنوعیت انهدام بتن به همراه ایجاد صدا، شما ملزم به استفاده از راهکار‌هایی برای تخریب بتن بدون صدا هستید که برای مقاطع بتنی و سنگی، کتراک با فرمولاسیون انبساط کنندگی خود، پیشنهاد می‌شود. به دلیل عدم نیاز به زاغه مهمات و نظارت خاصی بر نگهداری و مصرف این ترکیبات، امکان استفاده از آن بدون ایجاد هر گونه خطری در صورت عدم کمک گرفتن از افراد متخصص ممکن می‌باشد. کتراک، به عنوان ماده شیمیایی سفید رنگی جهت تخریب استفاده شده که به صورت خمیری حاصل از ترکیب با آب در هوای گرم و نیمه گرم کاربرد داشته و شرایط خراب کردن بتن بدون صدا را با هزینه‌ای کم برای شما فراهم می‌سازد.

تخریب بدون صدا برای بتن و سنگ و … به روش های مختلفی امکان پذیر است. یکی از معروف ترین روش ها استفاده از مواد منفجره بی صدا برای تخریب بتن و سنگ و … است. البته باید این نکته را در نظر داشت که استفاده از مواد منفجره برای تخریب های بسیار وسیع انجام می شود و اغلب در مناطق غیر مسکونی انجام می شود. نکته دیگری که باید در نظر بگیرد این است که برای تخریب بتن به روش استفاده از وسایل منفجره نیاز به دانش و تخصص خاصی دارد زیرا کوچک ترین اشتباهی می تواند منجر به خسارت های مالی و جانی بسیاری شود. همچنین برای استفاده از مواد منفجره برای تخریب بتن و سنگ و … نیاز به مجوز از نهاد های ذیصلاح است. برای تخریب بتن با مواد منفجره نیز می توان برای تخریب های بی صدا استفاده کرد. زیرا برخی از مواد منفجره نیز بی صدا هستند.

مزیت های استفاده از دینامیت های بی صدا

این محصول برای تخریب بتن بسیار مناسب است زیرا این محصول هم برای انسان و هم برای محیط زیست بی خطر است و برای تخریب های کنترل شده بسیار مناسب است. هزینه مناسب و کارایی بالایی دارد.

انجام تخریب سقف بتنی

انجام تخریب سقف بتنی از حساسیت خاصی برخوردار بوده که در مرحله خراب سازی بتن و آزادسازی کابل‌ها نیاز به دقت فراوان داشته و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مختلف در این زمینه بایستی پیش از انجام عملیات مورد نظر، اجرایی گردد. تهیه وسایل و تجهیزات لازم بر اساس نوع ساختمان و روش به کار گرفته شده در انهدام بتن، برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور جمع‌آوری و انتخاب محلی مناسب برای انباشت زباله‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به کارگران از ضروری‌ترین موارد در پیش از اجرا این عملیات می‌باشد. به کار‌گیری جدید‌ترین روش‌ها در انجام تخریب سقف بتنی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که توسط تیم تهران تخریب صورت گرفته و شما می‌توانید با اعتماد کامل پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

روش های تخریب بتن

محاسبه قیمت چطور انجام می شود؟

قیمت تخریب بتن در ساختمان‌ها، امروزه یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که به دلیل تخریب ساختمان‌های فرسوده و جایگزینی آن با ساختمان‌های جدید صورت گرفته که عوامل مختلفی بر تعیین تعرفه تاثیر‌گذار است. متراژ ساختمانی و در کنار آن، زیر بنا ساختمان؛ از عوامل موثر بوده، به گونه‌ای که با افزایش متراژ افزایش میابد. همچنین فرسوده یا نوساز بودن ساختمان، به دلیل میزان استحکام بنا؛ یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه می‌باشد. مصالح به کار رفته نیز به دلیل میزان استحکامی که در بنا ایجاد می‌کند و تاثیری که بر سختی یا سهولت کار دارد، بر تعیین قیمت تاثیر‌گذار است.

ماشین های تخریب

انواع ماشین‌های قابل استفاده در تخریب ساختمان نیز تاثیر‌گذار بوده و از عوامل تعیین‌کننده محسوب می‌گردد. شما می‌توانید علاوه بر این موارد، فاکتور‌های دیگری نظیر چگونگی دسترسی به محل بنا مورد نظر، شهر و مکان تخریب، میزان ایمنی رعایت گردیده، نوع روش به کار گرفته شده برای تخریب، تعداد طبقات موجود در ساختمان و انواع روش‌های به کار گرفته در تخریب را جهت تعیین تعرفه در ساختمان‌ها در نظر بگیرید. از طرفی کارشناسان ما نیز در تهران تخریب آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز بوده و اطلاعات لازم جهت مشاوره را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

تخریب با بیل مکانیکی

تخریب بتن با بیل مکانیکی از بهترین و راحت‌ترین راهکار‌ها برای تخریب در پروژه‌هایی نسبتا بزرگ بوده که به دلیل برخورداری از سخت‌ترین بتن‌ها، به بیل مکانیکی جهت تخریب نیاز داشته و در نهایت عملیات ساخت و ساز صورت گیرد. برای تخریب با بیل مکانیکی، بدون شک سپردن کار به تیم متخصص، امری ضروری بوده؛ زیرا حساسیت و حیاتی بودن این فرآیند باعث شده امکان رخ دادن خطا‌هایی جبران ناپذیر و حتی مرگ بار نیز وجود داشته باشد. این روش نسبت به سایر روش‌های خراب سازی بتن، سریع‌تر بوده و می‌توانید با اطمینان کار پروژه خود را به تیم مجرب ما بسپارید.

ساده‌ترین روش تخریب ساختمان

تخریب از پر دردسر‌ترین مرحله‌های تخریب سازه بوده که از گذشته به صورت استفاده از مواد منفجره صورت می‌گرفت و اکنون ساده‌ترین روش تخریب ساختمان، جایگزین مناسبی برای روش‌های قبلی بوده که بر پایه به کار‌گیری مواد شیمیایی قابل انجام می‌باشد. کاربرد مواد شیمیایی در خراب کردن بتن با ایجاد آلودگی و خطراتی همراه بوده که بهره‌گیری از مواد اسیدی به عنوان راهکاری نوین و با عدم ایجاد هزینه بالا و یا سر و صدا جهت انهدام بتن با مکانیسم متلاشی نمودن سنگ، بتن و ساروج برای استفاده در پروژه‌ها پیشنهاد می‌گردد.

تخریب ستون بتن

تخریب های انجام شده؛ در انواع مختلفی صورت گرفته که شامل استفاده از چکش برقی هیلتی بتن کن، استفاده از کمپرسور بادی یا پیکور بادی، به وسیله پیکور بیل مکانیکی، به کار‌گیری مواد شیمیایی و بدون بروز آسیب در سازه بوده که با بررسی کامل توسط کارشناسان تیم تهران تخریب می‌توانید از این خدمات بهره‌مند گردید. کارشناسان تخریب ستون بتن از طریق مهارت فنی و تجربه در این زمینه با قطع اتصالات ستون‌ها با سقف، آن‌ها را به وسیله جرثقیل و بدون هیچگونه مشکلی بر روی زمین قرار داده و پروژه خود را با موفقیت به پایان می‌رسانند.

تخریب بتن مسلح

تخریب بتن مسلح به دلیل کاربرد اساسی خود در سازه‌ها، میزان تسلیح و آرایش آرماتور‌های درون بتنی ممکن است با مشکلاتی روبرو شود که از اساسی‌ترین تاثیرات آن می‌توان به مواردی نظیر نابودی یکپارچگی سازه، ورود آسیب به دیگر المان‌ها و ایجاد صدماتی در تمام سازه اشاره کرد. همچنین در نوع مسلح، به دلیل نقش سازه‌ای و صدماتی که ممکن است به علت تخریب و حذف آن، حتی در قطعه‌ای کوچک ایجاد گردد؛ رعایت نکات در این مورد را ضروری می‌کند که همین سبب اجرا فرآیند تخریب بتن مسلح با بهره‌گیری میزان دانش و تجربه کافی و رعایت نکات ضروری می‌شود.

پیشنهاد تهران تخریب: برش بتن مسلح چگونه انجام میشود؟

تخریب از پرطرفدار‌ترین پروژه‌های ساختمانی بوده که در انواع بنا‌ها جهت حذف بتن‌های قدیمی و جایگزینی آن با مصالح جدید مورد استفاده بوده که از روش‌های مختلفی، خصوصا نوین‌ترین شیوه‌ها در این فرآیند استفاده می‌شود. انهدام بتن با مواد شیمیایی با عنوان ساده‌ترین روش خراب سازی بتن مورد استفاده قرار گرفته و بهره‌گیری از انواع ماشین آلات در فرآیند تخریب نیز امکان‌پذیر است. همچنین در انواع روش‌ها، حساسیت کار به قدری بالا بوده که بایستی با رعایت نکات لازم صورت گیرد و شما می‌توانید جهت اطلاع از این نکات، مشاوره در مورد تخریب بتن با تیم تهران تخریب تماس گرفته و یا این که کار خود را با اطمینان به ما بسپارید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *