بتن کن
/ توسط تهران تخریب / ابزار ها / 2 نظر

بتن کن چیست و بهترین بتن کن های بازار کدامند؟

بتن کن یکی از مهم‌ترین ابزارها در صنعت ساختمان و سایر زمینه‌ها مثل راهداری و جاده سازی است. این ابزار در دسته ابزارهای تخریب قرار می‌گیرد که متخصصان آن را با نام ابزار هیلتی می‌شناسند. استفاده از بهترین دستگاه بتن کن همواره یکی از خواسته‌های تمام افرادی بوده که کارایی دریل برای آنها اهمیت دارد.

امروزه یکی از بهترین راه‌های تهیه این دستگاه‌ها، اجاره انواع هیلتی است، اجاره هیلتی بادی ، بنزینی، برقی و شارژی که کار شما را راحت‌تر می‌کند و نگرانی خراب شدن دستگاه را رفع می‌کند. علاوه بر این لازم نیست برای کار موقت خود اقدام به خرید بتن کن کنید و می‌توانید با اجاره این دستگاه تا پایان کار خود از آن استفاده کنید. برندهای مختلفی در زمینه تولید آن فعالیت می‌کنند که در این مطلب سعی می‌کنیم با معرفی آنها، شما را با مناسب‌ترین و بهترین دستگاه آشنایی کنیم. لطفاً تا انتها با ما همراه شوید.

 

 

 

بتن کن چیست؟

این دستگاه نوعی ابزار تخریب است و همانطور که از نامش مشخص است برای کندن بتن طراحی شده است. این دستگاه‌ها نسبتاً سبک هستند و علاوه بر عملیات‌های تخریب سبک، برای سوراخکاری نیز به کار می‌روند. این دستگاه از نظر عملکرد و ظاهر شباهت زیادی با چکش تخریب دارد اما با این دستگاه تفاوت‌های نیز دارد. تفاوت بتن کن با چکش تخریب این است که این دستگاه دو کاره بوده و با قابلیت چرخشی خود می‌تواند عملیات‌های سوراخکاری را نیز مدیریت کند.

خرید بتن کن برای کسانی مناسب است که به تخریب‌های جزئی و سبک احتیاج دارند و استفاده از این دستگاه را نیز بلدند. در واقع این ابزار برای ضربه زدن به پیستون مجهز شده است و قدرت آن قابل تنظیم است؛ بنابراین استفاده از چنین دستگاهی از حساسیت بالایی برخوردار است. بسیاری از شرکت‌های پیمان کاری و ساختمان سازی برای اجتناب از خراب شدن این دستگاه و به دلیل کاهش هزینه و قیمت بتن کن، از آن استفاده می‌کنند.

بتن کن چگونه کار می کند؟

بتن کن از طریق ایجاد نیروی ضربه ای و چکش مانند کار می کند. مکانیزم بادامکی در دستگاه های بتن کن سبب تخریب سطوح می شوند. مکانیزم بادامکی در دستگاه بتن کن شامل سه حالت است که عبارتند از:

 • حالت دورانی: در این حالت از بتن کن از بتن کن به عنوان ابزاری برای سوراخکاری مانند دریل معمولی استفاده می شود نه ابزاری برای تخریب. در حالت دورانی مکانیزم چکشی دستگاه غیر فعال می شود.
 • حالت چکشی با دوران: در این حالت علاوه بر حالت دورانی حالت چکشی دستگاه نیز فعال شده است، لذا هم برای تخریب و هم برای سوراخکاری می توان از این حالت استفاده کرد.
 • حالت چکشی: در این حالت مکانیزم چکشی بتن کن فعال بوده و تنها از قابلیت تخریب دستگاه بتن کن می توان استفاده کرد.

استفاده از بتن کن برای سوراخکاری و تخریب در مقایسه با استفاده از روش های سنتی برای تخریب نظیر پتک و تیشه به مراتب سرعت و دقت بالاتری در تخریب خواهد داشت. بتن کن با نیروی برق کار می کند. این دستگاه نیروی برق را به نیروی مکانیکی تبدیل کرده و موتور بتن کن نیروی مکانیکی چرخشی را به نیروی مکانیکی ضربه ای یا کوبشی تبدیل می کند.

 

کاربرد بتن کن چیست؟

کاربرد بتن کن متفاوت است. اگر در خانه تنها برای دفعات کمی نیاز به سوراخ کاری دارید بهتر است از بتن کن با قدرت بسیار پایینی در حدود 3 ژول، 3000 BPM و 800 RPM و توان 900 وات استفاده کنید. حتی از این بتن کن می توان برای برداشتن کاشی استفاده کرد. بتن کن با این ویژگی ها می تواند بتن با عمق 26 میلیمتر، فولاد به عمق 13 میلیمتر و چوب به عمق 40 میلیمتر را سوراخکاری کند.

اگر بتن کن کاربرد خانگی نداشته و از آن به طور متوسط در کارگاه یا پروژه عمرانی استفاده می کنید بهتر است قدرت بالاتری داشت باشد. در این حالت بهتر است بتن کن با 40 تا 6 ژول، 4300 BPM و 900 RPM  و توانی در حد 1500 وات استفاده شود. دستگاه بتن کن با ویژگی های فوق قادر است تا بتن را تا 32 میلیمتر عمق، فولاد را تا عمق 13 میلیمتر و چوبرا تا عمق 40 میلیمتر سوراخکاری کند.

اگر کاربرد دستگاه بتن کن به مراتب بیتر از حالت متوسط بوده و از آن به کرات در پروژه های عمرانی استفاده می کنید بهتر است از بتن کن حرفه ای استفاده کنید. چنین بتن کنی دارای توان 8 تا 10 ژول، قدرت 3000 BPM، توان 1200 وات و 1000 RPM است. می توان سبک بودن و صدای کم و ضربه گیری دستگاه بتن کن را به عنوان دیگر المان های انتخاب بتن کن برای کارهای طولانی مدت در پروژه های تخریب کارگاهی در نظر گرفت.

 

نکات قبل از استفاده از بتن کن

توان بتن کن با واحد وات یا با واحد آمپر ارزیابی می شود. هرچه توان دستگاه یا وات دستگاه بالاتر باشد قدرت تخریب بتن کن بالاتر خواهد بود.

انرژی ضربه ای که بتن کن وارد می کند، به عنوان پارامتر دیگری می بایست موقع خرید بتن کن مورد توجه قرار گیرد. واحد انرژی ضربه بتن کن بر حسب ژول اندازه گیری می شود. هرچه ژول یا قدرت ضربه دستگاه بالاتر باشد، قدرت و توان دستگاه بالاتر بوده و با قدرت بالاتری به تخریب خواهد پرداخت.برای کارهای کمی سبک تر از بتن کن با انرژی 3 ژول و  برای کارهای سنگین تر و تخریب سطوح با مقاومت بالاتر از بتن کن با انرژی 5 ژول استفاده می کنند.

تعداد ضربه در دقیقه دستگاه بتن کن نیز المان دیگری است که قدرت دستگاه را نشان داده و با BPM اندازه گیری می شود.

واحد دور بر دقیقه یا RPM دیگر المانی است که می توان قدرت بتن کن را سنجید. برای مثال موتور دستگاه بتن کنی با 3000 RPM نشان می دهد که بتن کن 3000 دور در هر دقیقه به دور خودش می چرخد.

نوع مته یا قلم ها و در اختیار داشتن انواع آن ها به منظور علیات گوناگون در دستگاه بتن کن اهمیت دارد.

ایمنی و اهمیت کار با بتن کن از دیگر المان هایی است که در کار با دستگاه بتن کن می بایست مورد توجه قرار گیرد. داشتن قابلیت توقف خودکار، داشتن قابلیت تنظیم عمق، قابلیت تنظیم سرعت، داشتن سیستم ضد لرزش، داشتن چراغ LED و کم بودن سر و صدای دستگاه همگی از مواردی هستند که در ایمنی کار با دستگاه بتن کن نقش دارند.

 

بهترین بتن کن

انواع بتن کن موجود در بازار

بتن کن بادی

بتن کن بادی که با چند نام دیگر مثل چکش بادی، چکش پنوماتیک و بتن کن دستی نیز شناخته می‌شود، یک وسیله متداول برای تخریب سازه‌هاست که از چند قسمت ساده تشکیل شده است. از این دستگاه‌ها که به کمپرسور متصل می‌شوند، برای تخریب سنگ و دیوار استفاده می‌شود. اگرچه استفاده از این چکش‌ها نسبتاً سخت‌تر است اما بازدهی خوبی دارد.

بتن کن شارژی

بتن کن شارژی پرمصرف‌ترین دستگاه تخریب سبک است که مزایای زیادی برای کارفرمایان و کارگران دارد. این دستگاه مصرف انرژی پایینی دارد و می‌تواند تا ساعت‌ها شارژ را در خود نگه دارد. باتری مورد استفاده در بتن کن شارژی می‌تواند از جنس نیکل- کادمیوم، لیتیوم یون و نیکل- فلز است. قیمت بتن کن بادی نسبتاً بالاتر است اما به دلیل کاربردهای وسیع و قابل حمل بودن این دستگاه‌ها، می‌توان گفت که بهترین انتخاب است.

 

معرفی بهترین برندهای بتن کن

بتن کن شارژی پرمصرف‌ترین دستگاه تخریب سبک است که مزایای زیادی برای کارفرمایان و کارگران دارد. این دستگاه مصرف انرژی پایینی دارد و می‌تواند تا ساعت‌ها شارژ را در خود نگه دارد. باتری مورد استفاده در بتن کن شارژی می‌تواند از جنس نیکل- کادمیوم، لیتیوم یون و نیکل- فلز است. قیمت بتن کن بادی نسبتاً بالاتر است اما به دلیل کاربردهای وسیع و قابل حمل بودن این دستگاه‌ها، می‌توان گفت که بهترین انتخاب است.

بتن کن رونیکس

بتن کن رونیکس یکی از پرکاربردترین و بهترین محصولات موجود در ایران است. این دستگاه قابلیت‌های زیادی نسبت به مدل‌های دیگر دارد که از میان آنها می‌توان به خدمات پس از فروش آن اشاره کرد. همچنین قابلیت کنترل سرعت و قدرت از ویژگی‌های بارز محصولات رونیکس است که باعث بهبود کارایی آن می‌شود. قیمت بتن کن رونیکس با توجه به مدل، توان و کارایی متفاوت است.

بتن کن رونیکس

بتن کن کرون

بتن کن کرون نیز نوعی ابزار تخریب پرکاربرد است که به داشتن وزن پایین و سهولت در استفاده معروف است. وزن سبک این برند بتن‌کن باعث شده سوراخ کاری سقف نیز با آن آسان باشد. طراحی بدنه این محصول به صورت ارگونومیک یا اصطلاحاً خوش دست انجام شده تا کاربرد احساس راحتی بیشتری در هنگام استفاده از این ابزار داشته باشد. این دستگاه از دسته گردان 360 درجه نیز بهره می‌برد که باعث می‌شود از هر زاویه‌ای بتوان کارایی لازم را انتظار داشت.

بتن کن کرون

بتن کن ماکیتا

بتن کن ماکیتا یکی از قدیمی‌ترین انواع دستگاه‌های هیلتی در بازار است که برای انواع کاربردها مدل‌های مختلفی ارائه بازار کرده است. برخی مدل‌های این دستگاه قدرت و سرعت بیشتری داشته و به منظور استفاده صنعتی به کار می‌رود.

بتن کن ماکیتا

بتن کن توسن

برند توسن نیز تولیدات باکیفیت و بادوامی را وارد بازار می‌کند که اغلب مصرف کنندگان از آنها راضی هستند. وزن پایین، طراحی مناسب، قدرت و سرعت ضربه بالا باعث می‌شود یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید بتن کن، برند توسن باشد.

بتن کن توسن

بتن کن بوش

بوش به عنوان یک برند آلمانی که نوع شارژی با تکنولوژی بالا عرضه می‌کند، توانسته بتن کن با کارایی بالا را به بازار عرضه کند. سرعت و جهت گردش در این نوع دستگاه قابل تنظیم است. مزیت این دستگاه‌ها دوام بالاست و اینکه به راحتی می‌توان مدل‌های با توان متفاوت را از این برند تهیه کرد.

بتن کن بوش

بتن کن هیلتی

بتن کن هیلتی را می‌توان معروف‌ترین ابزار تخریب دانست که در صنایع و شغل‌های مختلف پرکاربرد است. شما می‌توانید با اجاره یا خرید بتن کن، از قابلیت کنترل سرعت، قابل حمل بودن و تعیین گردش بهره ببرید.

بتن کن هیلتی

بتن کن باس

برند باس یک برند کمتر شناخته شده در زمینه تولید این نوع دستگاه است اما محصولات این شرکت نیز مزایای خاص خود را دارند. مدل‌های مختلف بتن کن که توسط این برند عرضه می‌شوند برای استفاده‌های مختلف کاربرد دارند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود بهترین محصول را در میان آنها انتخاب کنید.

با توجه به اینکه هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، شما باید با توجه به نیازها و انتظار خود از دستگاه برند مناسب را انتخاب کنید. اما توصیه ما این است که برای مصارف سبک بتن کن رونیکس و برای مصارف صنعتی و سنگین‌تر برند ماکیتا را مد نظر قرار دهید.

بتن کن باس

قیمت بتن کن

قیمت بتن کن به فاکتورهای مختلفی مثل قدرت دستگاه، نوع منبع انرژی، گارانتی و خدمات پس از فروش، جنس قطعات، برند و اصالت آن بستگی دارد. بنابراین طیف قیمتی این دستگاه‌های گسترده بوده و شما می‌توانید با توجه به توان مالی خود یکی از این دستگاه‌ها را تهیه کنید. اما برای اینکه بتوانید در روند کار خود صرفه جویی بیشتری اعمال کنید، بهتر است اجاره بتن کن را در نظر داشته باشید. شرکت تهران تخریب قادر است با اجاره روزانه، هفتگی، ماهانه و … ، سهولت در استفاده و خیال آسوده را برای شما همکاران عزیز فراهم سازد.

 

برای دریافت لیست قیمت اجاره بتن کن با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

از زمان سفارش و تماس با کارشناسان حدود یک ساعت بعد بتن کن تحویل داده میشود.
بتن کن شارژی پرمصرف‌ترین دستگاه تخریب سبک است که مزایای زیادی برای کارفرمایان و کارگران دارد.
5/5 - (12 امتیاز)

2 نظر

 • سامان

  قیمت بتن کن ماکیتا چنده؟

  • تهران تخریب

   لطفا با شماره 09120929441 تماس حاصل نمایید.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *