چکش تخریب بتن
/ توسط تهران تخریب / ابزار ها / 0 نظر

معرفی ابزارآلات سوراخکاری و تخریب – تهران تخریب

در کشورهای در حال توسعه مانند ایران، شاهد افزایش ساخت و ساز هستیم، همین موضوع باعث شده تا در شهرهای بزرگتر هر روز بیش از پیش تخریب و نوسازی ساختمان‌ های قدیمی اهمیت پیدا کند. این روزها روند تخریب را با استفاده ابزارهای مختلفی انجام می‌ دهند که به کارگیری آنها باعث افزایش سرعت کار و کاهش نیاز به انرژی نیروی انسانی خواهد شد. از سوی دیگر ابزارهای مختلفی برای سوراخ کاری ساختمان برای نصب تاسیسات مختلف و… استفاده می‌ شوند که شناخت آنها قطعا برای افراد فعال در عرصه ساختمانی مهم خواهد بود. در ادامه این مطلب از سایت تهران تخریب می‌ خواهیم با معرفی ابزارآلات سوراخکاری و تخریب؛ شما را با این دسته از ابزار ساختمانی آشنا کنیم.

روش‌ های تخریب ساختمان

این روزها بسته به موارد نیاز ما، روش های مختلفی برای تخریب بتن و ساختمان در نظر گرفته می‌ شود. بسته به نوع روش انتخاب شده، راهکار‌ها و ابزارهای مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود و به همین دلیل قبل از تخریب باید روش مورد نظر خود را مشخص کنید تا دید بهتری نسبت به ابزارهای مورد نیاز خود به دست آورید. به طور کلی چهار روش اصلی برای تخریب ساختمان وجود دارد که عبارتند از:

  • استفاده از گوی تخریب
  • تخریب بوسیله انفجار
  • تخریب مکانیکی
  • تخریب دستی

روند کار هر کدام از روش های بالا با دیگری متفاوت بوده و نیاز به ابزار ساختمانی به خصوصی خواهد داشت. از همین رو در بخش‌ های بعدی هر کدام را به صورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد تهران تخریب: مشاوره رایگان کرگیری بتن توسط متخصصین تخریب بتن و ساختمان

ابزاالات تخریب ساختمان

استفاده از گوی تخریب

یکی از انواع ابزار ساختمانی که سابقه طولانی مدتی در زمینه تخریب دارد، گوی تخریب است. این گوی‌ ها معمولا به جرثقیل‌ های قدرتمند وصل می‌ شوند و با حرکت خود بخش‌ های مختلف یک ساختمان را خراب می‌ کنند. استفاده از این روش برای ساختمان‌ های بلند راهکار مناسبی برای شما خواهد بود. روند حرکت گوی تخریب به صورت عمودی، افقی یا پاندولی است. در ضمن برای تخریب با استفاده از این روش بهتر است ابتدا شرایط محیط اطراف را بررسی کنید تا مطمئن شوید فضای کافی برای حرکت گوی تخریب وجود دارد و به ساختمان‌ های اطراف آسیب نمی رساند. در ضمن حتما این کار با رعایت اصول ایمنی و تحت نظر افراد متخصص انجام شود.

ابزارهای تخریب مکانیکی

انواع ابزار ساختمانی مکانیکی برای تخریب دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در شرایط مختلف می‌ توانند برای تخریب ساختمان یا سایر سازه‌ ها مورد استفاده قرار بگیرند. پیکورهای صنعتی، قیچی، لودر، بیل مکانیکی و… جز این نمونه از ابزارهای ساختمانی هستند. روند تخریب با استفاده از این تجهیزات به صورتی است که روند کنترل روی آن ساده نیست و ممکن است خطراتی را برای عابرین و ساختمان‌ های اطراف بوجود بیاورد. از همین رو پیشنهاد می‌ شود فقط برای تخریب ساختمان‌ هایی که در زمین‌ های مسطح قرار دارند یا فاصله زیادی از سایر بنا‌ها دارند استفاده کنید. یکی از مزیت‌ های اصلی این روش تخریب، سرعت بالای آن است.

پیشنهاد تهران تخریب: ما در رابطه با تخریب ساختمان، مقاله انواع ماشین آلات تخریب ساختمان را منتشر کردیم در آنجا کامل ماشین ها را معرفی کردیم:)

تخریب بوسیله انفجار

تخریب بوسیله انفجار روشی است که در بیشتر موارد برای تخریب ساختمان‌ های بلند کاربرد دارد و حساسیت بسیار بالایی دارد. چرا که اگر در همان قدم اول روند کار به درستی طی نشود، شاهد بهم ریختن کل روند تخریب خواهید بود و به ابزار ساختمانی بیشتری برای این کار نیاز خواهید داشت. برای انجام این کار فرد متخصص باید ابتدا نقاط حساس ساختمان را مشخص کند و با قرار دادن مواد منفجره خاص در این قسمت‌ ها (به اندازه کافی) و منفجر کردن آنها، طوری عمل کند که کل ساختمان سریعا فرو بریزد. بعد از آن نیز فقط فعالیت‌ هایی مربوط به جمع آوری و انتقال نخاله پیش روی شما خواهد بود. برای انجام این کار نیز باید محاسبات بسیار زیادی انجام داد و گفتنی است که این روش در همه جا قابل استفاده نخواهد بود.

تخریب دستی

تخریب دستی معمولاً در شرایطی برای ما کاربرد دارد که قصد تخریب ساختمان و نوسازی آن را داشته باشیم. در چنین شرایطی روند کار تخریب با استفاده از ابزار ساختمانی از بالا به پایین انجام می‌ شود. این روش تخریب با اینکه از قدیم مورد استفاده قرار می‌ گرفته است، هنوز هم کاربرد فراوانی دارد. پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا انواع ابزار ساختمانی برای این کار را در اختیار داشته باشیم و بتوانیم مراحل مختلف تخریب دستی را به درستی طی کنیم.

معرفی ابزارهای تخریب

شاید بتوان گفت ابزارهایی مانند دیلم، چکش، پتک و… ابتدایی ترین وسایل تخریب هستند که هنوز هم کاربرد زیادی دارند. البته ابزارهای مدرن‌ تر مزایای بیشتری را در اختیار ما قرار خواهند داد و در ادامه مهمترین این ابزارها را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

دریل بتن کن

این نمونه از ابزار که برای تخریب و سوراخکاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد، دارای انواع مختلفی است که بر اساس حجم دستگاه و قدرت آن، این محصولات را دسته بندی می‌ کنند. نمونه‌ های امروزی دریل بتن کن دارای تنظیمات خاصی هستند که می‌ توان آنها را برای سوراخکاری روی سطوح و تخریب تنظیم کرد. برای شرایط مختلف نیز باید سراغ انواع مختلف مطرح برویم که اجازه می‌ دهد تا سوراخ‌ ها با قطر مختلف را ایجاد کنیم و یا عملیات تخریب را بتوانیم به راحتی انجام دهیم. انواع مته‌ هایی که برای دریل بتن کن استفاده می‌ شوند را معمولاً به دو دسته پنج شیار و چهار شیار تقسیم می‌ کنند.

پیشنهاد تهران تخریب: اگر قصد دارید برای تخریب از دریل بتن کن استفاده کنید می توانید از خدمات اجاره بتن کن تهران تخریب استفاده کنید.

دستگاه شیار زن

یکی از انواع ابزار ساختمانی کاربردی برای تخریب هدفمند، دستگاه شیار زن است. این دستگاه‌ ها دارای دو تیم هستند که با استفاده از یک موتور الکتریکی به چرخش در می‌ آیند و روی سطح مورد نظر ما یک شیار ایجاد می‌ کنند. می‌ توان از درون شیار انواع تاسیسات ساختمانی مربوط به برق، آب و گاز را عبور داد.

پارامترهای مختلفی مانند پهنای برش، میزان مانورپذیری شیارزن، قابلیت کنترل آن و وزن دستگاه در زمان انتخاب این محصولات اهمیت زیادی دارند. در نمونه‌ های پیشرفته ترین محصولات از نشانگر لیزری استفاده شده است که می‌ تواند خط برش را به صورت صاف و دقیق برای ما مشخص کنند. همچنین از آنجایی که این تجهیزات گرد و غبار زیادی در زمان کار تولید می‌ کنند، در نمونه‌ های پیشرفته‌ تر از دستگاه دمنده برای جمع آوری گرد و غبار استفاده شده است.

چکش تخریب بتن

چکش های تخریب

یکی از مهمترین انواع ابزار ساختمانی که برای انجام تخریب استفاده بسیار گسترده‌ ای دارد، چکش تخریب است که با نام‌ های پیکور یا هیلتی نیز در بازار شناخته می‌ شود. این محصولات به صورت هیدرولیکی، پنوماتیکی (بادی) و برقی یا بنزینی تولید و به بازار عرضه می‌ شوند که هر کدام از آنها ویژگی‌ های خاصی را در اختیار ما قرار می‌ دهند.

امکان تخریب بتن با استفاده از این محصولات باعث می‌ شود تا بتوان به راحتی قسمت‌ های مورد نظر خود در ساختمان را تخریب کرده و تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید. بسته به نوع نیاز ما این محصولات در ابعاد و قدرت‌های مختلفی تولید شده‌ اند که در شرایط مختلف باید سراغ گزینه متناسب با نیاز خود بروید.

معرفی ابزار آلات سوراخکاری

سوراخکاری امروزه در شرایط مختلفی مانند کاشت میلگرد ، نصب تأسیسات و تجهیزات مختلف در ساختمان، اجرای دکوراسیون داخلی و نمای خارجی و… کاربرد دارد. این نمونه از ابزار ساختمانی باید با توجه به نوع نیاز ما انتخاب شود و بهتر است برای خرید دریل سراغ فروشنده‌ های بروید که محصولات با کیفیت تولید شده توسط برندهای معتبر را با ضمانت در اختیار شما قرار می‌ دهند.

دریل‌ های مخصوص سوراخکاری امروزه به صورت چند منظوره نیز تولید می‌ شوند که با تغییر حالت آنها می‌ توانید به عنوان چکش تخریب نیز از این محصولات استفاده کنید. همین قضیه باعث شده تا در بسیاری از موارد مشتریان سراغ این دسته از محصولات بروند تا به این صورت همزمان ابزار مناسب برای سوراخکاری و تخریب را در اختیار داشته باشند.

سخن نهایی

از آنجایی که انواع ابزار ساختمانی برای سوراخکاری و تخریب قیمت بالایی دارند، ترجیح بسیاری از افراد این است که به جای خرید این محصولات سراغ کرایه آنها بروند. در حال حاضر شرکت‌ های زیادی در زمینه اجاره ابزار ساختمانی فعالیت می‌ کنند که طیف گسترده‌ ای از ابزار آلات تخریب و سوراخکاری را در اختیار مشتریان خود قرار می‌ دهند.

تهران تخریب به عنوان مجموعه ای معتبر در زمینه ارائه انواع خدمات تخریب، اجاره هیلتی و سایر ابزارهای ساختمانی می تواند شما را در انتخاب ابزار مناسب راهنمایی کند.

بهتر است با متخصصین شرکت مشورت کنید و پس از مطرح کردن نیاز خود، سراغ ابزار ساختمانی پیشنهادی آنها بروید. مشاورین ما در سایت تهران تخریب آماده‌اند تا اطلاعات و دانستنی های ضروری در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارند.

 

5/5 - (2 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *