کرگیری در تهران تخریب با تضمین کیفیت و مشاوره رایگان 

کرگیری چیست؟

کرگیری به نمونه برداری از بتن که به وسیله الماس های برشکاری متصل شده به مته کرگیری انجام می‌ شود، گفته می شود. برای انجام و اجرای کرگیری بتن نیز باید به قطر کرگیری توجه بسیار زیادی داشت. یکی از مهم ترین هدف ایجاد فضای بازشو در بین بتن، کانال کولر، لوله گاز و … است. همچنین در عملیات کرگیری یکی از موضوعات مهم و قابل توجه این است که یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت کرگیری افزایش عمق بتن است که این موضوع سبب تغییر در مراحل کار می شود بنابراین برای دست یافتن به عمق دلخواه باید از قطعه کمکی برای عمق های بالای چهل سانتی متر استفاده کنید و با افزایش بیشتر عمق و تعداد قطعات کمکی، سرعت عملیات نیز افزایش پیدا می کند.

کرگیری

 

اگر در زمان ساخت و ساز به ابزار برش بتن مسلح نیاز دارید برای اطلاع از تعرفه و قیمت برش بتن مسلح از سایت تهران تخریب کلیک کنید.

 

قیمت کرگیری چگونه تعیین می شود؟

در واقع کرگیری یک نوع برشکاری و جدا کردن قسمت کوچک از قسمت بزرگ است که با هدف های مختلفی انجام می شود. اهداف آن عبارت است از: تعیین مقاومت فشاری، بررسی تراکم کاشت آماتور و ... . اگرچه کاربردهای بسیار زیادی دارد، اما به عنوان یک عملیات نمونه برداری آزمایشی برای تعیین پارامترهای کیفی بتن از جمله مقاومت فشاری مقطع و میزان تراکم آرماتور ها تحت عنوان آزمایش مغزه گیری معرفی شده است.

همچنین قیمت دستگاه core به تنوع آن وابسته است و همان گونه که در قبل گفته شد دستگاه ها بر اساس نحوه کارکرد و عملکردشان به دسته های بنزینی، برقی و هیدرولیکی تقسیم بندی می شوند و دستگاه های برقی نیز در حد بسیار زیادی کاربرد دارند. ناگفته نماند که از نظر قیمت دستگاه، معمولاً دستگاه های بنزینی پایین ترین قیمت را دارا هستند و با این دلیل باز هم مورد استقبال عموم قرار نمی گیرد چونکه از مشکلات بسیار زیادی برخوردار است.

همچنین دستگاه های هیدرولیکی نیز با وجود کارایی نسبتاً خوبی که دارد و در آن از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کنند، به همين دليل دارای قیمت های بیشتری هستند.این دستگاه ها برای کارهایی که نمی توان از دستگاه های برقی استفاده کرد، کارایی دارند. دستگاه کرگیری برقی دارای تکنولوژی جدیدتر و به روز تری نسبت به دستگاه های بنزینی هستند که در بیشتر پروژه ها جوابگو هستند. این دستگاه ها به دلیل تنوع بسیار بالا، از استقبال بیشتری بهره مند هستند.

کرگیری از ستون

کرگیری از ستون به دلایل و عوامل متعددی بستگی دارد و انجام می شود. یکی از عواملی که می توان گفت نیاز به کر گیری از ستون است، مشکلات مربوط به مقاومت و استحکام بتن و عدم تأیید آن به وسیله دستگاه نظارت است. همچنین یک نوع آزمون و عملیات مخرب به حساب می آید و به دلیل ضرر و زیان هایی که در سازه به وجود می آید باید تا حد مطلوب از انجام دادن آن ملاحظه کرد. همچنین عواملی لازم برای ستون ها وجود دارد که برای پایداری کل سازه، آن عوامل رعایت و انجام شود. این عوامل یک نوع راه حل و راهکار برای جلوگیری از انجام برخی آزمایشات بر روی ستون ها می باشد.

برش بتن و کرگیری

در واقع کر گیری یک نوع فعالیتی را انجام می دهند چراکه دستگاه های آن ها مشابه یکدیگر هستند؛ بنابراین با توجه به این نوع شرایط کاری و محدودیت هایی که وجود دارد امکان استفاده هر دو در یک فعالیت وجود دارد. این جا به جایی و استفاده به جای هم در زمانی که محدوديت نیز وجود دارد، بیشتر می شود‌.
همچنین در زمانی که نیاز باشد بتن تخریب شود و این عملیات نیازمند دستگاه برش بتن باشد، اما عواملی مانند حمل و نقل و مشکلات مربوط ب دستگاه این امکان را از انسان بگیرد و افراد نتوانند از دستگاه برش بتن استفاده کنند، در اینجا از این دستگاه استفاده می شود.

 

کرگیری در چه مواردی کاربرد دارد؟

دستگاه های کرگیر در بسیاری از موارد مانند کاشت میلگرد، کاشت بولت، عبور از لوله های تأسیساتی، برش چاله آسانسور فونداسیون، سوراخ کاری لوله های برق و گاز در بتن مسلح و غیر مسلح کاربرد دارد. در مواردی ديگر نیز برای عبور لوله فاضلاب و همچنین حفاری در اعماق بتن می توان از کرگیر استفاده کرد. در مواردی دیده می شود که امکان سوراخ کاری تنها در یک محل مشخص و ثابتی در بتن وجود دارد که در این ميان باید از روش سوراخ کاری، آن هم به وسیله کرگیر انجام شود. کاربرد های کامل این کرگیر عبارت است از:

 • عبور دادن کابل‌ها و لوله های تأسیسات و سایر تجهیزات از داخل دیوار ها، کف‌ ها و سقف‌ ها
 • سوراخ کردن درون دال‌ها و جاده ها برای زهکشی، اتصال میلگرد ها
 • ایجاد بازشو در مقاطع بتنی و دیوار ها
 • استفاده برای اتصال نگه‌ دارنده‌ ها و تجهیزات روشنایی
 • در نمونه گیری و آزمایش بتن نیز کاربرد دارد

نکات مهم در خصوص نحوه قیمت گذاری کرگیری

قیمت کرگیری بسته به عوامل مختلف، متعدد است به همین دلیل است که داراي قیمت مشخصی نیستند.

 1. عمق آن
 2. قطر
 3. تعداد سوراخ های موجود
 4. تراکم سوراخ کاری ها
 5. جهت گیری های افقی و عمودی
 6. ضخامت بتن

باید بدانید که با افزایش قطر ، قیمت آن نیز افزایش می یابد و در قطر های پایین نیز به دلیل وجود استهلاک فراوان، قیمت کرگیری بسیار بیشتر از قطر های معمولی است. عوامل دیگری همچون ضخامت، موقعیت مقطع بتنی، مسلح بودن آن و تعداد مورد نیاز که در قیمت نقش به سزایی دارد.

از لحاظ قیمت دستگاه، معمولاً دستگاه های بنزینی نسبت به سایر دستگاه ها از قیمت پایین ترین برخوردار است و اما به دلیل قدیمی بودن آن ها و وجود مشکلات فراوانی برای کار کردن، این دستگاه ها مورد استقبال پروژه ها قرار نمی گیرند.

قیمت کرگیری هایی که مانند دستگاه های هیدرولیکی باشند نیز اگرچه عملکرد بسیار خوبی و فوق العاده ای دارند و از تکنولوژی های جدیدتری بهره مند هستند، معمولاً قیمت آن ها نیز بسیار بالاتر از دستگاه های دیگر می باشد و به همین دلیل است که در کارهای مهم و خاص که نمی توان از دستگاه های برقی استفاده کرد، از آن دستگاه ها استفاده می شود.

دستگاه برقی نیز از تکنولوژی پیشرفته تر و جدیدتری نسبت به دستگاه های بنزینی بهره مند هستند و همچنين در بیشتر پروژه ها مورد استفاده فراوان قرار می گیرد. این دستگاه‌ به صورت وارداتی بوده است و قيمت کرگیری با این شرایط وابسته به قیمت ارز است.

 

انواع دستگاه کرگیری

دستگاه های کرگیری را می توان طبق کاربرد ها و انرژی مصرفی و نوع مته به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد. همچنین از نظر کاربرد، آن ها به منظور گرفتن مغزه و یا سوراخ کردن سطح مورد استفاده قرار می‌ گیرند. همچنین انرژی مصرفی را برای این دستگاه‌ ها به انواع انرژی الکتریکی، بنزینی، هیدرولیکی و بادی تقسیم بندی کرد.
در ایران بیشتر از انواع الکتریکی و بنزینی استفاده می‌ کنند و این دو نوع کاربرد های فراوانی دارد. انواع دستگاه های اصلی که از نظر جنس و نوع مته جدا هستند به دو نوع دستگاه کاربیدی و الماسی تقسیم بندی می شود که کاربردهای فراوانی دارند. در اکثر مواقع از دستگاه‌ های کاربیدی بسیار کم استفاده می کنند و بیشتر از مته های الماسی استفاده می کنند.

قیمت کرگیری

 

قیمت دستگاه کرگیری در تهران و شرایط اجرای آن

شرکت هیتلی یکی از برندهای معتبر دنیا در زمینه‌ ی تولید ابزار آلات و تجهیزات مربوط به کر گیری است. برای اینکه عملیات به خوبی و بدون ‌هیچ مشکلی انجام شود باید ابزار کرگیری با کیفیتی داشته باشید و به همین دلیل است که توصیه می شود تا حد ممکن از دستگاه هیلتی و مته هیلتی استفاده کنید.

کرگیر هیلتی نیز دارای مدل های مختلفی است که شما می توانید بر اساس نوع سوراخ و عمق مورد نظر آن را انتخاب کنید. قیمت کر گیری بتن هیلتی و اجرای عملیات متغیر است چراکه بازار این کار همه روزه در حال نوسانات قیمت می باشد و به طور مداوم قیمت دستگاه‌های کرگیری هیلتی و مته هیلتی در حال تغییر است و به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی برای کر گیری بتن هیلتی در نظر گرفت.

قیمت دستگاه کرگیری بنزینی

قیمت دستگاه حفاری کر گیری به نوع موتور آن دستگاه وابسته است. موتورهای کرگیری می توانند در سه نوع الکتریکی، بنزینی و هیدرولیکی تولید شوند و همچنین با توجه به جنس مته مورد استفاده قیمت دستگاه نیز تغییر کند. لازم به ذکر است که در برندهای معتبر و خارجی قیمت دستگاه کر گیری بنزینی از 40 الی 60 میلیون تومان قابل تغییر است. البته که این مبالغ به قیمت دلار بستگی دارد. همچنین اگر برای خرید این دستگاه مشکل دارید و با قیمت کنار نمی آیید، می‌توانید یک دستگاه کرگیر بنزینی ارزان و حتی یک دستگاه دست دوم خریداری کنید.

ویژگی‌های دستگاه کر گیری هیلتی

 1. این دستگاه بسیار کاربر پسند با ظاهری مناسب است
 2. مناسب روی بتن مسلح با تراکم کم
 3. نصب آسان در محیط های بسیار کوچک
 4. دارای وزنی سبک، متحرک و جمع و جور
 5. از دو دنده تنظیم سرعت و گشتاور برخوردار است
 6. دارای بهترین راندمان در سوراخ کاری
 7. دارای طراحی فشرده و کم حجم برای راحتی بیشتر
 8. مناسب نمونه گیری از بتن و مصالح جامد دیگر
 9. هزینه های تعمیرات این دستگاه بسیار پایین است
 10. از چراغ کنترل انرژی برخوردار است
 11. اتصال فوری و آسان سه نظام بر روی دستگاه
 12. دارای سیستم بدون کلید یعنی اینکه هیچ گونه ابزاری برای تغییر در این دستگاه نیاز نیست.

 

عملکرد دستگاه کرگیری

هسته های الماسی برای دستگاه های مغزه گیری بتن ساخته شده اند. یکی از دشوارترین و سخت ترین مواد شناسایی شده که قابلیت از بین برندگی بتن را دارد، الماس ها هستند. معمولاً تمامی دریل های تولید شده از جنس فولاد است که نوک انتهایی آن از الماس ساخته شده است. الماس نیز بسیار با ارزش است و برای ساخت این دریل ها با نوک الماسی باید هزینه های بسیار زیادی را صرف کرد.دستگاه های دریل همان گونه که در مطالب بالا گفته شد از سه نوع تشکیل شده است که آن سه نوع عبارت است از: الکتریکی، هیدرولیکی و بادی. دریل های مدرن نیز به صورت خودکار به فعالیت خود ادامه می دهند و دارای تنظیمات بسیار ساده و راحتی هستند که بسیار راحت از بتن جدا می شوند. در اینجا دیده مي شود که پس از خارج‌ کردن بتن برش خورده، قسمت های جدا شده، به شکل استوانه ای در می آیند. همچنین قطر استوانه ها بستگی به افراد دارد که تا چه مقدار بتن را نیاز دارند و استفاده می کنند.‌

اگر برای جوشکاری و یا ساختمان سازی نیاز به ابزار های سنگین و نیمه سنگین دارید کافیست اجاره ابزار در تهران تخریب را کلیک کنید.

 

چرا در برخی موارد از کر گیری نمی توان استفاده کرد؟

معمولاً در مواردی که عمق بتن بیش از ۳ متر باشد نمی توان از دستگاه های کر گیری استفاده کرد و باید برش بتن توسط سیم برش انجام شود. این سیم بسیار خاص است و برای تخریب هایی که به وسیله منبسط کننده انجام می شود، بسیار مناسب است. دستگاه برش بتن امکان برش در هر زاویه ای از بتن را دارد که این موضوع، یکی از موضوع های اصلی و مهم در این نوع سوراخ کاری است.
در مواردی نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد و لیست قیمت کر گیری با توجه به ابعاد بسیار زیاد و پارامترهای گوناگون و تأثیر گذار بر قیمت آن با توجه به جزئيات هر پروژه تعریف می شود. جزئيات هر پروژه اعم از: سایز، قطر، موقعیت مقطع بتنی، مسلح بودن یا نبودن بتن است. تعداد در تعیین قیمت کرگیری نیز می تواند تأثیر به سزایی داشته باشد.

 

اقدامات لازم برای افزایش طول عمر دستگاه کرگیری

در ابتدا باید پایه مته را به اندازه کافی توسط صفحه با تکیه گاه خلاء به محل مورد نیاز بچسبانید. توجه داشته باشید که از چکش یا سایر اجسام سنگین دیگر برای تنظیم کردن و محکم‌ تر کردن پایه به هیچ عنوان استفاده نکنید. این دستگاه فقط در زمانی روشن می شود که از اتصال منبع تغذیه اطمینان کامل داشته باشید و ولتاژ و فرکانس آن مطابق دستورالعمل های شرکتی باشد. همچنین ملزم به رعایت نکات ایمنی و بهداشت در محیط کاری و برای دستگاه هستید. در این عمليات باید از وسائل جانبی و مته های مورد تأیید هیلتی و مناسب با دستگاه استفاده کنید.

در مطالب بالا گفته شد که نمونه برداری از بتن با کمک ابزارها و تجهیزات خاص را کر گیری می گویند. از مهم ترین و اساسی ترین اهداف، ایجاد فضای بازشو بین کانال کولر، لوله گاز، تعیین مقاومت فشاری، بررسی تراکم آماتور و ... است. این دستگاه دارای کاربردهای بسیار متنوعی است که قیمت کر گیری نیز بسته به عوامل متعدد، متغیر است. همان طور که از قبل گفته شد دستگاه کرگیری برقی نیز از تکنولوژی جدیدتری برخوردار است و دارای تنوع بسیار زیادی است. ساخت این دستگاه ها به مردم کمک کرده تا فعالیت های خود را به راحتی و با سرعت بیشتری انجام دهند.

 

 

تهران تخریب بزرگترین مجموعه اجاره ابزار ساختمانی و تخریب از جمله اجاره هیلتی در تهران است.

سوالات متداول

کرگیری به معنای ایجاد حفره استوانه ای در بتن است که با اهداف گوناگونی از جمله: ایجاد مسیر برای عبور لوله، سیم کشی در سازه و ... انجام میشود.
توصیه میشود بهترین نوع مته الماسه را انتخاب نمایید. نوع مته الماسه با قطر، عمق، جنس و کیفیت برشی که ایجاد میشود ارتباط دارد.
استفاده از آب، استفاده از مته های الماسه، استفاده از دستگاه های سیستم تهویه، لباس، عینک و ماسک مناسب.
با استفاده از اسکن بتن قبل از کرگیری میتوان محل، موارد و تجهیزاتی که نباید سوراخ شوند شناسایی شود.
در صورت عدم تایید دستگاه نظارت و مشکلات مربوط به مقاومت بتن کرگیری از ستون لازم است. لازم به ذکر است کرگیری از ستون اقدامی مخرب است زیرا به سازه آسیب میزند.
5/5 - (10 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *