اینورتر جوشکاری
/ توسط تهران تخریب / ابزار ها / 0 نظر

راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

دستگاه اینورتر نوعی دستگاه جوش می‌باشد که از فناوری بالایی برخوردار است. دستگاه جوش اینورتر از تکنولوژی برخوردار است که در مقایسه با دیگر دستگاه‌های مشابه، حجم و وزن کم‌تری داشته و مصرف برق کمی دارد.
اگر شما به دنبال تهیه این دستگاه پیشرفته هستید می‌توانید دستگاه اینورتر را اجاره کنید و برای بیش‌تر آشنا شدن با آن بهتر است به راهنمای خرید اینورتر جوشکاری مراجعه کنید که البته این دستگاه جوش با توجه به نوع و مدل به علاوه کارایی آن در قبال اجسام و قطعات گوناگون و متفاوت، قیمت‌های متفاوتی هم دارد. در این مقاله از تهران تخریب به بررسی کامل این موضوع می پردازیم

اینورتر جوشکاری چیست؟

این دستگاه با مصرف انرژی و برق دمای بسیار بالایی تولید می‌کند، این حرارت تولید شده توانایی ذوب قطعات و وصل کردن و چسباندن آن‌ها به یکدیگر را دارد. برای مثال: اتصالات در‌های آهنی که به کمک این فرایند پیشرفته اتفاق می‌افتد و این نوع اتصال‌ها از اتصال‌های دائمی هستند که البته نوع اتصال‌های موقت هم وجود دارد اما جوشکاری در لیست اتصال‌های دائمی قرار دارد.

مقدار خروجی ولتاژ این دستگاه را می‌توان به دلخواه تنظیم کرد، همچنین در طول انجام جوشکاری به وسیله آمپر، خروجی دستگاه کنترل می‌شود.

راهنمای خرید اینورتر

کاربرد اینورتر جوشکاری

اینورتر جوشکاری با ویژگی‌های فوق‌العاده خود توانسته است جایگاه خوبی در صنعت به خود اختصاص دهد و دارای کاربرد‌های مهمی در صنایع گونا‌گون بوده است.
از مهم‌ترین کاربرد‌های اینورتر جوشکاری می‌توان به کار‌گیری آن در صنایع هوافضا، ساخت و طراحی خطوط نفتی و طرح‌های صنعتی، تولید خودرو و ماشین آلات صنعتی، صنایع کشتی‌سازی، ساخت تجهیزات ریلی، ساخت خطوط ریلی، پروژه‌های ساختمانی و کارخانه‌های صنایع شیمیایی را نام برد.

راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

اگر به دنبال خرید یا اجاره اینورتر هستید باید به این نکته دقت کنید که آن را برای انجام چه کاری نیاز دارید. مصارف خانگی یا مصارف صنعتی؟

دستگاه جوش باید براساس نیاز مصرف‌کننده و توانایی‌های خود دستگاه آن تهیه شود. جوشکاری در حقیقت به معنای متصل کردن دو قطعه فلز به هم به وسیله ذوب کردن هر دوی آن‌ها است.

دستگاه‌های متفاوت و مختلف، توانایی و قدرت‌های متفاوتی هم دارند به این صورت که هر چه کاربر به جوش و قدرت بیش‌تری نیاز داشته باشد، توانایی تولید شدت جریان دستگاه هم بالاتر می‌رود. البته شدت جوشکاری رابطه مستقیمی با قطعه مورد نظر دارد و این دستگاه از انواع مختلف اینورتر جوش الکترود، اینورتر تیگ یا آرگون و اینورتر جوش CO2 یا میگ برخوردار است.

دستگاه نوع اول بسیار مقرون به صرفه بوده و اغلب برای جوش دادن قطعات آهنی و فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بعد از اینکه اینورتر خود را انتخاب کردید، باید با توجه به جنس قطعه و ضخامت فلز؛ الکترود مناسب را انتخاب کنید، این نوع اینورتر‌ها معمولا بر اساس مقدار آمپری تولیدی، نام می‌گیرند.

هر چه قدر ضخامت فلز بیش‌تر باشد، در نهایت انتظار می‌رود دستگاه هم انرژی بیش‌تری مصرف کند و جریان بالاتری داشته باشد و هر چه توان جریان بیش‌تر باشد به قیمت دستگاه نیز افزوده می‌گردد.

یکی از نکات مهم دیگر راهنما خرید اینورتر جوشکاری؛ مدت زمان استفاده از دستگاه بوده که بیانگر میزان استراحت و فعالیت دستگاه است، همچنین نشان دهنده توانایی دستگاه در انجام فعالیت بدون وقفه بوده که غالبا بر حسب درصد بیان می‌گردد.

همچنین برای خرید و تهیه دستگاه‌های ارزان و کم قیمت می‌توانید سراغ مدل‌های کم توان با آمپراژ پایین بروید.

مورد دیگر سهولت و آسانی در جابه جایی دستگاه است، سعی کنید همواره به دنبال دستگاه‌های چرخ دار باشید که دارای دسته‌ای محکم بر روی بدنه هستند.

بعضی از دستگاه‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که شامل برخورداری از قابلیت جوش بدون قطع و وصل، عدم ایجاد نوع صوتی آلودگی، توانایی جوشکاری به وسیله انواعی از الکترود‌ها، ایجاد قوسی مناسب از نظر الکتریکی، کنترل جریان در زمان جوشکاری، بازدهی و قدرت بالایی است.

اینورتر جوشکاری

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه جوشکاری

مشخصات اینورتر جوشکاری با کیفیت

آگاهی از مشخصات اینورتر جوشکاری با کیفیت به منظور اجاره اینورتر؛ الزامی بوده و برای این کار علاوه بر بررسی نوع کیفیت دستگاه به صورت کلی، بایستی از کیفیت قطعات به کار رفته در اینورتر جوشکاری اجاره کرده اطمینان یابید.

1) پاور؛ مبدل ولتاژ در اینورتر‌های جوشکاری:

عدم وجود نویز در این قطعه، استفاده از انواع قطعه‌های با کیفیت به کار گرفته، برخورداری از کیفیت مناسبی در پد PCB پاور، ثبات در خروجی و عدم وجود نوسان، برخورداری از عایقی مناسب و به کار‌گیری فن خنک‌کننده و فیوزی با قابلیت قطع کنندگی به منظور عدم بروز آسیب در دیگر قسمت‌ها برای کیفیت در قطعه پاور به میزان مناسب؛ ضروری می‌باشد.

2) برد قدرت؛ تأمین‌کننده جریان خروجی خوب جوشکاری:

عدم وجود نویز، استفاده از با کیفیت‌ترین قطعه‌ها، مناسب‌ترین کیفیت در پد PCB، عدم بروز آسیب به ترانزیستور‌ها به دلیل وجود مداری محافظ و وجود خنک‌کننده‌ای با کیفیت در نوع کیفیت برد قدرت تأثیر داشته و برای انتخاب مدل اینورتر برای اجاره نیز موثر است.

3) برد کنترل؛ کنترل‌کننده پایه گیت ترانزیستور‌های قدرت در برد قدرت:

همچنین برای اجاره اینورتر بدون نقص شما بایستی مدلی را برگزینید که از برد کنترلی با کیفیت برخوردار است و بدین سبب ویژگی‌هایی مانند سیگنال دریافتی‌ای فاقد نویز و دارای پالسی بدون نقص جهت کنترل ترانزیستور‌های قدرت، عدم برخورداری از نویز، استفاده از با کیفیت‌ترین قطعه‌ها، مقدار دقیق نمونه‌برداری شده از جریان خروجی برد قدرت جهت کنترل جریان و کیفیت مناسب پد PCB را دارا باشد.

4) فن خنک‌کننده؛ خنک‌کننده کلی سیستم اینورتر:

همچنین به کارگیری کیفیت خوب فن خنک‌کننده که شامل پروانه و آرمیچر داخلی بوده مستلزم برخورداری از ویژگی‌هایی نظیر میزان بالا چرخش، مصرف انرژی به مقدار کم‌تر و عدم ایجاد صدا است.

5) فیلتر؛ ایجاد کیفیتی خوب در جوشکاری:

نوعی سلف به کار رفته در اینورتر که در ابعادی مختلف تولید گردیده است و کیفیت خوب فیلتر موجود در اینورتر در گرو کیفیت مناسب هسته فیلتر، جنس مرغوب سیم فیلتر و بدون نقص بودن پوشش شارلاکی بر روی سیم‌ها می‌باشد.

6) هیت سینک؛ گیرنده حرارت قطعات:

یک هیت سینک خوب از ویژگی‌هایی مانند میزان بالای‌ رسانایی در آلیاژ به کار رفته، ابعاد مناسبی از این قطعه متناسب با نوع دستگاه و تناسب نوع طراحی با دستگاه مصرفی برخوردار است.
در آخر به‌منظور اجاره اینورتر حتما علاوه بر رعایت نکات لازم در هنگام اجاره، بایستی مرغوبیت قطعات به‌کار رفته را نیز در نظر داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *