کاشت میلگرد در ستون

 

کاشت میلگرد در ستون; به طور معمول امکان دارد که در طول دوره احداث یک سازه بتنی، به دلایل مختلفی مانند اصلاح یا تغییرات در نقشه اجرایی و یا نیاز به گسترش سازه بتنی در دوره بهره برداری لازم باشد در بتن یا ستون، میلگرد هایی با سایز های گوناگون و مشخص شده ای کاشته شود.

کاشت میلگرد نیز یکی از روش‌ های تقویتی و مقاومتی سازه ‌های بتنی است که به راحتی می توان تغییرات گسترده‌ای انجام داد و نقشه ‌های اجرایی یا طرح‌ های مقاوم ‌سازی را پیاده سازی کرد. همچنین با استفاده از روش کاشت میلگرد، این قابلیت فراهم می شود تا اتصال بتن جدید به قدیم و اتصال اجزا و سازه های فولادی به سازه های بتنی تبدیل شود.

کاشت میلگرد در ستون یکی از روش های نوین و کاربردی‌ و اقتصادی‌‌ است که برای مقاوم کردن سازه های بتنی بسیار مناسب است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت میلگرد در ستون و روش های آشنا کنیم.

کاشت میلگرد در ستون چگونه اتفاق می افتد؟

کاشت میلگرد در ستون به شکل اتصال تیر بتنی به ستون یا دستیابی به اهداف مختلف دیگری اتفاق می افتد. از عوامل تأثیر گذار بر روی آن می توان به وجود حداقل فاصله بین میلگردها، حفظ کاور بتن و موقعیت قرار گیری میلگردها اشاره کرد.

برای مشاهده قیمت کاشت میلگرد در بتن در سایت تهران تخریب کلیک کنید.

 

روش های کاشت میلگرد در ستون

کاشت میلگرد در فونداسیون به چه صورت است؟

جدا از‌ کاشت میلگرد در ستون، یکی دیگر از جاهایی که کاشت میلگرد انجام می شود، در فونداسیون‌ ها است که پیش از اقدام به هر عملی جهت کاشت میلگرد در فونداسیون باید با توجه به نوع باربری و در نظر گرفتن تمامی محدودیت های مربوط به کاشت میلگرد، سایز میلگرد مورد نظر برای کاشت میلگرد در فونداسیون مشخص شده باشد و پس از آن عمق کاشت میلگرد نیز محاسبه شود.

کاشت میلگرد در فونداسیون بنا به دلایل بسیار گوناگونی انجام و اجرا می شود. همچنین این‌ کاشت برای هدف های به خصوصی مانند رادیه کردن و یکپارچه کردن فونداسیون، افزایش ارتفاع فونداسیون برای باربری مناسب تر، اصلاح ابعادی فونداسیون، وصل کردن فونداسیون جدید به فونداسیون قبلی و اجرای ستون روی فونداسیون در پروژه‌ ها استفاده می شود.

 

نحوه کاشت میلگرد در ستون

روش های کاشت میلگرد در ستون

در حالت کلی روش های کاشت میلگرد در ستون عبارت است از:

  1.  استفاده از مواد پایه سیمانی
  2. استفاده از چسب کاشت اپوکسی
  3. استفاده از مهار مکانیکی

که در هر سه حالت بالا، قبل از کاشت آرماتور باید یک سوراخ به وجود آورند و سپس با استفاده از فرچه و یا پمپ آن را تمیز و پاکسازی کنند. نحوه سوراخ کردن برای کاشت آرماتور در سیستم تزریق رزین و چسب، با استفاده از یک ابزار سوراخ کاری مثل کرگیری یا دریل است که پس از ایجاد سوراخ توسط چسب یا رزین پر می شود.
دسته بندی سیستم های موجود در بازار به گونه ای تنظیم می شود که نحوه نصب و کاربرد هر کدام مشابه یکدیگر باشد. چسب کاشت شیمیایی بولت یا چسب کاشت شیمیایی آرماتور به صورت دو یا سه جزئی تولید می شود. گاهی اوقات این مواد به صورت جداگانه داخل کپسول تعبیه می‌ شوند و در برخی موارد به صورت چسب های کاشت کارتریجی یا به صورت فله ای هستند. در این میان خمیر کاشت بولت و آرماتور در بسته بندی‌ های متنوع تولید و در بازار عرضه می شود. در تمام این سیستم ها یک سوراخ ایجاد می شود و سپس تمیز می شود. روش تمیز کردن بسته به نوع محصول بسیار متفاوت است به گونه ای که در بسیاری از موارد سوراخ را باید به وسیله ی فرچه یا پمپ تمیز کنند.

برای  اطلاع از روش کاشت آرماتور و بهترین و جدید ترین روش بهترین و جدید ترین روش در تهران تخریب کلیک کنید.

نتیجه گیری

یکی از پرکاربردی ترین راه و روش های تقویت سازه فلزی، روش کاشت میلگرد و آرماتور فلزی است. به فرایندی که ابتدا در آن نقاطی از بتن، فونداسیون و ستون‌ ها را سوراخ می‌ کنند و سپس میلگرد را درون این سوراخ ها می گذارند و آن را محکم می‌چسبانند، کاشت میلگرد نیز می گویند که کاشت میلگرد در ستون یکی از انواع کاشت میلگرد ها است.

5/5 - (1 امتیاز)